Slovenskí reprezentanti hodnotia gólový uragán proti Malte: Toto mužstvo má svoju tvár!

Dávid Hancko a hráč Malty Henry BonelloDávid Hancko a hráč Malty Henry Bonello Zdroj: TASR/AP/Rene Rossignaud

TA'QALI - Slovenskí futbalisti sa rozlúčili s kvalifikáciou MS 2022 aj kalendárnym rokom vysokým víťazstvom 6:0 nad Maltou aj vďaka hetriku Ondreja Dudu. V tabuľke H-skupiny skončili na treťom mieste o skóre pred Slovinskom s výslednou bilanciou 3 víťazstvá, 5 remíz a 2 prehry. Na svetový šampionát do Kataru, resp. do jarnej baráže o mundial sa nedostali, rozhodnuté o tom bolo už po októbrových kvalifikačných zápasoch.

Hlasy po zápase (zdroj: RTVS):

Ondrej Duda, stredopoliar SR a autor hetriku: "Ešte som nikdy nedal hetrik, tak je to niečo nové. Som rád za góly aj výkon, lebo sme sa rozlúčili s kvalifikáciou tak, ako sa má. Boli sme favorit, no niekedy je ťažké hrať do plných. Teraz nám pomohli rýchle dva góly a potom aj tretí. Po ich červených kartách už bol koniec zápasu, dá sa povedať. Som rád, že sme si to nekomplikovali."

Vernon de Marco, obranca SR: "Bol to neuveriteľný moment, keď som dal gól, neuvedomil som si to poriadne. Nevedel som, či sa mi nesníva. Som rád, že sme vyhrali. Som šťastný za prvý gól za reprezentáciu Slovenska. Prvý dotyk som mal hlavou, toto bol druhý, ale super, aj tak neuveriteľné. Ideme domov šťastní."

Milan Škriniar, kapitán SR: "Som rád, že sme do zápasu vstúpili tak, ako sme vstúpili. Rozhodli sme to za 15 minút, to sme chceli. Boli sme aktívni, takto sme si to predstavovali. Potom sa zápas dohrával, už neboli v plnom počte, my sme zápas ale zlomili, keď ešte boli v plnej sile. Mužstvo má svoju tvár a budeme pracovať na tom, aby sme boli ešte lepší."

Tomáš Suslov, stredopoliar SR a autor troch gólových prihrávok: "Užíval som si, že Malťania boli nervózni, bavilo ma to na ihrisku, aj keď ma dosť kopali. Ondro Duda si dobre nachádzal priestor a zužitkovával moje prihrávky. Každý hráč bol motivovaný na sto percent, aj preto sme vyhrali rozdielom dvoch tried. Z kvalifikácie sme ale mohli vyťažiť viac."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Slovensko Malta
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy