O svoje svetové rekordy sa nebojí: V Tokiu by som vyhral, odkazuje Bolt

Usain BoltUsain Bolt Zdroj: TASR

TOKIO - Bývalý jamajský šprintér Usain Bolt podľa všetkého nemá veľmi veľkú mienku o svojich nasledovníkoch. V rozhovore pre agentúru AFP osemnásobný olympijský šampión uviedol, že keby sa na tohtoročných hrách v Tokiu vrátil k atletike, mohol by pomýšľať v behu na 100 metrov na víťazstvo.

"Naozaj mi to chýbalo. Prial som si, aby som tam šiel. Bolo ťažké sa na tie preteky pozerať," povedal Bolt o olympijskom finále stovky, ktoré časom 9,80 senzačne vyhral Talian Marcell Jacobs. Na otázku, či by si na víťazstvo v Tokiu veril, odpovedal tridsaťpäťročný Jamajčan lakonicky: "Áno."

Bolt na svetovom šampionáte v Berlíne 2009 vytvoril doposiaľ platné svetové rekordy na stovke (9,58) a dvojstovke (19,19), kariéru ukončil po MS 2017 v Londýne. "Môj tréner mi vtedy povedal: 'Tvoji súperi nie sú rýchlejší, to len ty si pomalší.' A je to tak. Posúval som mimoriadnym spôsobom hranice, a aj keď som potom začal postupne spomaľovať, 9,80 by som zabehnúť mohol," povedal k tokijskému finále.

Vzhľadom na jeho názor na novú generáciu šprintérov neprekvapí, že sa Bolt o svoje svetové rekordy nebojí. "Nevidím tu nikoho, kto by tieto rekordy mohol prekonať. Stále je predo mnou niekoľko rokov, keď si budem môcť tieto rekordy vychutnávať," dodal jedenásťnásobný majster sveta.

Viac o téme: Usain Bolt Tokio 2020 Marcell Jacobs
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy