Adam Liška asistoval pri prehre Čerepovca, Rybár striedal pri prehre Dinama Minsk

Michal Čajkovský v súboji o pukMichal Čajkovský v súboji o puk Zdroj: Profimedia

MOSKVA - Hokejisti Sibiru Novosibirsk vyhrali v KHL štvrtý zápas za sebou. V zostave so slovenským obrancom Michalom Čajkovským zdolali v pondelok Neftechimik Nižnekamsk 3:2 po predĺžení a nájazdoch. Čajkovský odohral 21:36 min a mal jednu strelu na bránku.

Slovenský brankár Patrik Rybár nedochytal duel Dinama Minsk s Lokomotivom Jarosľavl, ktorí domáci prehrali 3:6. Po štvrtom góle v jeho sieti v 23. minúte ho za stavu 2:4 vystriedal Alexej Kolosov. Hetrikom sa v drese Lokomotivu blysol Maxim Šalunov. Útočník Adam Liška si pripísal jednu asistenciu, jeho Severstaľ Čerepovec prehral na ľade CSKA Moskva 2:3 po nájazdoch. Peter Cehlárik nebodoval pri triumfe Avangardu Omsk nad HC Viťaz 3:0.

Traktor Čeľabinsk vyhral v súboji dvoch najlepších tímov Východnej konferencie nad lídrom súťaže Metallurgom Magnitogorsk 3:2 po predĺžení.

KHL - pondelok:

HC Sibir Novosibirsk – Neftechimik Nižnekamsk 3:2 pp a sn (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 16. Kudako, 40. Česalin, rozh. nájazd. Šarov – 14. Vicharev, 32. Kupcov

Traktor Čeľabinsk – Metallurg Magnitogorsk 3:2 pp (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 31. Sedlák, 33. Tertyšnyj, 61. Tkačov – 19. Čibisov, 50. Leipsic

Avangard Omsk – HC Viťaz 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 8. Šaripzjanov, 34. Brjukvin, 41. Gricjuk

HC Dinamo Minsk – Lokomotiv Jaroslavľ 3:7 (2:2, 1:3, 0:2)
Góly: 6. Korobov, 7. Strömwall, 38. Strömwall – 5. Misjul, 14. Šalunov, 21. Kajumov, 23. Beľjajev, 29. Šalunov, 56. Alexejev, 60. Šalunov
/RYBÁR chytal za domácich do 23. min/

Dinamo Moskva – Jokerit Helsinki 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 2. O'Dell, 38. Fisenko, 60. Šipačov – 28. Kivistö

Červená hviezda Kchun-lun – Amur Chabarovsk 4:5 pp (0:1, 2:3, 2:0 - 0:1)
Góly: 36. Yip, 37. Nicholls, 50. Abramov, 52. Sproul - 9. Gorškov, 23. Šarov, 23. Kuznecov, 32. Grebenščikov, 64. Lenc

CSKA Moskva – Severstaľ Čerepovec 3:2 pp a sn (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 22. Grigorenko, 37. Karnauchov, rozh. nájazd Okulov – 17. Chochlov (LIŠKA), 39. Alexejev

Viac o téme: HC Sibir Novosibirsk Michal Čajkovský HC Neftechimik Nižnekamsk