Lionel Messi chýbať nebude: Pikantný šláger Argentíny s Brazíliou aj s hviezdou PSG

Lionel MessiLionel Messi Zdroj: SITA/AP/Ernesto Ryan

BUENOS AIRES - Argentínsky futbalový útočník Lionel Messi nastúpi do utorkového zápasu juhoamerickej kvalifikácie MS 2022 proti Brazílii. Hráča Paríža St. Germain trápilo zranenie kolena a v piatkovom zápase proti Uruguaju (1:0) hral len pätnásť minút, pričom vynechal aj uplynulé dva klubové zápasy.

"Pred pár dňami bol fit a tak sme sa rozhodli, že preňho bude najlepšie na niekoľko minút nastúpiť, aby sa do toho opäť dostal," povedal tréner argentínskej reprezentácie Lionel Scaloni, ktorý má najväčší problém v strede poľa. Zo zranenia sa zotavuje Leonardo Paredes a zrejme ho opäť nahradí Guido Rodriguez.

Tímu patrí v kvalifikačnej tabuľke druhé miesto a v prípade víťazstva postúpi na záverečný turnaj v Katare. Istý postup má zatiaľ len ich utorkový súper. Argentína nechýbala na majstrovstvách sveta od roku 1974, pričom dvakrát turnaj vyhrala (1978, 1986).

Septembrový šláger medzi týmito dvoma krajinami prerušili už po siedmich minútach pre spor okolo porušenia pandemických opatrení, týkajúcich sa štvorice argentínskych hráčov. Zápas nedohrali a o jeho osude Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) stále nerozhodla. Informáciu priniesla AP.

Viac o téme: Lionel Messi Brazília Argentína
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy