VIDEO Súboj Verstappena s Hamiltonom má dohru: Mercedes žiada dodatočné prešetrenie!

Lewis Hamilton na Mercedese zvíťazil na Veľkej cene BrazílieLewis Hamilton na Mercedese zvíťazil na Veľkej cene Brazílie Zdroj: SITA/AP/Marcelo Chello

SAO PAULO - Mercedes žiada prešetrenie súboja medzi Lewisom Hamiltonom a Maxom Verstappenom na nedeľňajšej Veľkej cene Brazílie motoristického seriálu MS F1. Holandský jazdec Red Bullu sa v 48. kole bránil pred útokom britského pilota, ktorého vo štvrtej zákrute vytlačil z trate.

Obaja pokračovali v pretekoch a Hamilton predstihol Verstappena v 59. kole. Dokázal triumfovať, hoci štartoval až z desiatej pozície, a znížil manko na lídra priebežného poradia na štrnásť bodov.

Stewardi preskúmali situáciu a nepovažovali za potrebné ďalšie kroky. Mercedes však tvrdí, že teraz našiel nové dôkazy, ktoré nemohli mať stewardi bezprostredne k dispozícii. Medzinárodná automobilová federácia (FIA) musí rozhodnúť, či bude protest akceptovať. Ak by vyšlo najavo pochybenie na strane Verstappena, hrozil by mu zosun na štartovom rošte nadchádzajúcej VC Kataru alebo päťsekundový trest. Tým by sa vo výsledkoch VC Brazílie prepadol na tretiu priečku za Hamiltonovho tímového kolegu Valtteri Bottasa a jeho náskok v celkovom poradí by sa zredukoval na jedenásť bodov. Informovala o tom agentúra AP.

Viac o téme: Lewis Hamilton VC Brazílie Max Verstappen
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Sky Sport F1
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy