Opúšťa Saganovcov a chce opäť vyhrávať preteky: Erik Baška sa upísal slovenskému tímu

Erik BaškaErik Baška Zdroj: TASR/Oliver Ondráš

BANSKÁ BYSTRICA - Slovenský cyklista Erik Baška bude od 1. januára pôsobiť vo VŠC DUKLA Banská Bystrica. Dohodu o spolupráci podpísal v utorok s riaditeľom centra Matejom Tóthom. DUKLA splnila všetky kritériá pre rok 2022 a v nasledujúcej sezóne bude jediným UCI registrovaným kontinentálnym tímom na Slovensku.

Dvadsaťsedemročný pretekár bol doteraz členom tímu Bora-Hansgrohe spoločne s Petrom a Jurajom Saganovcami. Dres zmenila aj bratská dvojica, ktorá zamierila do TotalEnergies. Baška už za Banskú Bystricu jazdil v rokoch 2013 a 2014.

"Komunikoval som s viacerými tímami, aj zo zahraničia, pre Duklu som sa rozhodol z viacerých dôvodov. Po rozhovoroch s Martinom Fraňom a predtým Marošom Kováčom sme sa zhodli v našich predstavách o mojom smerovaní. Veľmi dobre sa prekrývali s mojimi ambíciami v cyklistike a možnosťami tímu. Bolo tam viacero faktorov, pre ktoré som sa rozhodol práve pre Duklu. Jednak pre program, prostredie, viac pretekových dní pre mňa, a tiež mať viac priestoru v pozícii lídra. Verím vo vzájomný prínos pre obe strany. Uplynulé dva roky ma trápili zdravotné problémy, a tiež málo príležitostí na výsledkové ambície v Bore. Dostal som sa skôr do pozície pomocníka pre ďalších kvalitných jazdcov. A tak ciele pre nasledujúcu sezónu sú rovnaké ako voľakedy, začať opäť vyhrávať preteky," povedal Baška pre portál duklacycling.eu.

Svoje pôsobenie v kontinentálnej cyklistike ukončili Juraj Bellan a Marek Čanecký, hneď po národnom šampionáte aj Ján Andrej Cully. V nasledujúcej sezóne si bude banskobystrický dres obliekať jedenástka jazdcov: Patrik Tybor, Martin Haring, Erik Baška, Lukáš Kubiš, Martin Chren, Adam Foltán, Pavol Rovder, Tobias Vančo, Filip Lohinský, Lukáš Ungvarský a Samuel Tuka.

Viac o téme: Peter Sagan Matej Tóth Juraj Sagan Erik Baška Patrik Tybor Marek Čanecký Martin Chren Martin Haring Bora-Hansgrohe VŠC Dukla Banská Bystrica Juraj Bellan Lukáš Kubiš Adam Foltán Pavol Rovder Tobias Vančo Filip Lohinský Lukáš Ungvarský Samuel Tuka
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá