VIDEO Skvelý Feherváry s dvoma asistenciami: Drámu Washingtonu na ľade Anaheimu rozhodlo predĺženie

Útočník Washingtonu Conor Sheary v súboji s Hampusom LindholmomÚtočník Washingtonu Conor Sheary v súboji s Hampusom Lindholmom Zdroj: SITA/AP/Ashley Landis

WASHINGTON - Hokejisti Washingtonu Capitals prehrali v zápase zámorskej NHL na ľade Anaheimu Ducks 3:2 po predĺžení. K úspechu im nestačili ani dve asistencie slovenského obrancu Martina Fehérváryho.

Toho strelu v tretej tretine najprv tečoval pred bránkou Garrett Pilon a strelil tak prvý gól v profilige. Potom si Slovák pripísal asistenciu aj na gól Toma Wilsona na 2:2. V extračase rozhodol o triumfe domácich Trevor Zegras. Fehérváry si v šestnástom zápase ročníka pripísal štvrtý a piaty kanadský bod (2+3).

V extračase rozhodol o triumfe domácich Trevor Zegras. Fehérváry si v šestnástom zápase ročníka pripísal štvrtý a piaty kanadský bod (2+3). Na úvodný gól Ducks, ktorý už v 4. minúte strelil Cam Fowler prihral kapitán Ryan Getzlaf a zaznamenal 1000. bod v kariére. Kanadský center sa stal prvým hráčom Anaheimu a siedmym aktívnym hokejistom profiligy, ktorý dosiahol tento míľnik. Métu 1000 bodov dosiahol Getzlaf ako 92. hráč histórie NHL, ale len 39., ktorému sa to podarilo v jednom tíme. V 1118 zápasoch v drese "káčerov" strelil Getzlaf 280 gólov a pridal 720 asistencií. Anaheim natiahol víťaznú sériu na osem zápasov a celkovo zaznamenal 1000. víťazstvo v klubovej histórii. Asistenciu pri Fowlerovom góle si pripísal aj Troy Terry a bodoval v 15. zápase za sebou.

Útočník Anaheimu Trevor Zegras Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Ashley Landis

Dallas zvíťazil na domácom ľade nad Detroitom 5:2, slovenský obranca Andrej Sekera odohral vyše 12 minút a do štatistík si zapísal jeden plusový bod. Víťazstvo vychytal Jake Oeetinger, ktorý pri sezónnom debute chytil 28 striel Red Wings. Dvomi gólmi a asistenciou sa blysol Jason Robertson. Duel nedohral kapitán Detroitu Dylan Larkin, ktorý v druhej tretine znížil na 2:3, ale na tretiu ho už nepustili na ľad pre COVID-19 protokol. Larkin nemohol ani odcestovať s tímom domov a ostal v Dallase. Domáci útočník Joe Pavelski nastúpil na 1100. zápas v kariére a stal sa 29. hráčom z USA, ktorému dosiahol tento míľnik.

Islanders s ďalšou prehrou v rade

Nedarilo sa Islanders, ktorí prehrali už štvrtý zápas za sebou, Floride podľahli na jej ľade vysoko 1:6. Slovenský obranca "ostrovanov" Zdeno Chára odohral vyše 22 minút a zaknihoval dve mínusky. Panthers ukončili sériu štyroch prehier, k úspechu prispel 27 zákrokmi Sergej Bobrovskij. "Panterom" vyšla najmä prvá dvadsaťminútovka, ktorú vyhrali 4:0 a vyhnali Iľju Sorokina z bránky. Ten zaznamenal 13 zásahov, od druhej tretiny ho nahradil Semjon Varlamov. "Prvá tretina bola skvelá. Mali sme stále puk, strieľali sme a súpera sme zatlačili. Chceli sme zápas dobre začať a podarilo sa nám to," povedal jeden zo strelcov domácich Carter Verhaeghe. Zápas po zrážke koleno na koleno so Scottom Mayfieldom v druhej tretine nedohral kapitán Floridy Aleksander Barkov.

Výbornú formu potvrdili hráči Toronta, ktorí zdolali Nashville 3:0 a zvíťazili v deviatom z posledných desiatich duelov. Tretí shutout v sezóne zaznamenal Jack Campbell, keď vo svojom 100. zápase v kariére zastavil 24 striel hostí. Góly Maple Leafs si podelili Auston Matthews, David Kämpf a Mitchell Marner.

Rozbehnutí Rangers opäť bodovali

Štvrté víťazstvo za sebou si zapísali hokejisti New Yorku Rangers, keď vyhrali nad finalistom minulej sezóny Montrealom Canadiens 3:2. Opäť sa presadil najlepší strelec "jazdcov" Chris Kreider, ktorý strelil už svoj 12. gól v sezóne, strelecký účet v novom ročníku si otvoril Julien Gauthier. Brankár Igor Šesťorkin prispel k úspechu 31 zákrokmi. Rangers zdolali Canadiens jubilejný 200-krát v histórii.

Cam Atkinson rozhodol v 45. sekunde predĺženia o víťazstve Philadelphie nad Calgary 2:1. Flames viedli po góle Olivera Kylingtona, ale v prostrednej časti vyrovnal na 1:1 svojim prvým zásahom v sezóne Kevin Hayes. Po góle poslal pozdrav do neba svojmu staršiemu bratovi, bývalému hráčovi NHL Jimmymu, ktorý v auguste nečakane zomrel vo veku 31 rokov. "Bol to veľký gól, na ktorý nikdy nezabudnem. Zobral som si puk a venujem ho Jimmyho synovi Beauovi," povedal Hayes. "Plameňom" nestačilo na víťazstvo ani 41 zásahov Jacoba Markströma.

Strojcom víťazstva Buffala v Pittsburghu 2:1 bol brankár Dustin Tokarski, keď zlikvidoval 45 striel a vytvoril si kariérne maximum. Prekonal ho len Jake Guentzel, prvý bod za asistenciu v sezóne si pripísal Sidney Crosby. Góly Sabres strelili Colin Miller a Kyle Okposo. Druhé víťazstvo v sezóne vo svojom šestnástom zápase zaznamenali hokejisti Arizony, keď vyhrali nečakane v St. Louis 3:2. Dva góly Coyotes strelil center Barrett Hayton.

Draisaitl ani McDavid prehru neodvrátili

Edmontonu nestačili ani dva góly najlepšieho strelca NHL Leona Draisaitla a na ľade Winnipegu prehrali 2:5. Nemecký útočník v tretej tretine v presilovke o dvoch hráčov a potom o jedného znížil v priebehu 76 sekúnd z 0:4 na 2:4, ale posledné slovo mal Kyle Connor. Na oba góly nahral Draisaitlovi kapitán Connor McDavid a bodoval tak aj vo svojom 15. zápase v sezóne. Draisatl je najlepší strelec (17 gólov) aj najproduktívnejší hráč (33 bodov) celej NHL. Zaznamenal už siedmy dvojgólový duel v tejto sezóne.

Dallas - Detroit 5:2

Anaheim - Washington 3:2 pp (M. Fehérváry 0+2)

Vegas - Carolina 2:4

Slováci v akcii

Martin Fehérváry (Washington)   19:41 0 2 2 +1 1 0
Andrej Sekera (Dallas)          12:29 0 0 0 +1 1 0
Zdeno Chára (Islanders)         22:11 0 0 0 -2 3 0
/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Viac o téme: Washington Capitals Anaheim Ducks Martin Fehérváry Trevor Zegras