VIDEO Dani Alves sa pri návrate dočkal búrlivého prijatia: Som ešte krajší, než keď som odchádzal

Dani Alves a prezident FC Barcelona Joan LaportaDani Alves a prezident FC Barcelona Joan Laporta Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalový obranca Dani Alves sa dočkal pri návrate do Barcelony búrlivého prijatia.

Tridsaťosemročný Brazílčan sa dnes oficiálne predstavil fanúšikom na štadióne Camp Nou ako staronová posila a vyhlásil, že sa pokúsi pomôcť tímu, ktorý teraz vedie z pozície trénera jeho bývalý spoluhráč Xavi, k návratu na popredné priečky. V Barcelone bude nosiť číslo 8, ktoré pred ním mali legendy Andrés Iniesta alebo Christo Stoičkov.

Dani Alves sa po Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

Som krajší než keď som odchádzal

"Som teraz ešte krajší, než keď som odchádzal," povedal s úsmevom Alves. "Ak si pamätáte, keď som naposledy držal tento mikrofón, hovoril som, že neviem, kedy sa tento sen skončí. Ale som tu znova a stále si ten sen žijem," uviedol skúsený pravý bek podľa agentúry Reuters.

Bývalý kapitán brazílskej reprezentácie sa vrátil do Barcelony ako voľný hráč po tom, čo v septembri ukončil angažmán v Sao Paule kvôli sporu o nevyplatenú mzdu. V klube podpísal ročnú zmluvu. "Vďaka vám sa cítim výnimočne ako jeden z vás. To sa nikdy nezmení. Nech žije Barca, nech žije Katalánsko, nech žijú matky, ktoré vás priviedli na svet," odkázal Alves.

Dani Alves sa po Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

Rodák z Juazeira hral za Barcelonu v rokoch 2008 až 2016. Počas tohto obdobia pomohol klubu k šiestim titulom v španielskej lige a trikrát triumfoval aj v Lige majstrov. Neskôr hral aj za Juventus Turín alebo Paris St. Germain.

„Za posledných pár rokov sa tu veci negatívne otočili. Musíme to teraz zmeniť. Treba sa sústrediť na problémy, ale ešte viac na ich riešenie. Rád by som, aby sa klub vrátil tam, kde bol ešte pred niekoľkými rokmi. Toto je naša misia a dokážeme ju splniť len všetci spoločne. Je to veľká výzva, ale nikdy som si nedával malé ciele," povedal Alves.

Dostal osmičku ako Iniesta či Stoičkov

Osmičku na drese si cení, je pre neho česť pripomínať Iniestu alebo Stoičkova. "Každý by mal ctiť velikánov, kým sú ešte nažive. Takže budem nosiť toto číslo, aby som im vzdal rešpekt," povedal. Napriek tomu, že bude môcť nastúpiť na súťažný zápas až v januári, už tento týždeň začne trénovať s ostatnými.

Barcelone patrí v lige deviate miesto so 17 bodmi. Na neuspokojivé výsledky po odchode Lionela Messiho doplatil predtým vyhadzovom tréner Ronald Koeman. Jeho nástupcu Xaviho klub predstavil minulý pondelok.

Dani Alves a prezident Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 13
Viac o téme: FC Barcelona Dani Alves Joan Laporta
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: FC Barcelona
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy