Len preto, že majú tmavú pleť? Nepochopiteľná zámena fotografií! Hráči sú pobúrení

Brankár futbalovej Chelsea Édouard Mendy a jeho bratranec Ferland Mendy z Realu Madrid Brankár futbalovej Chelsea Édouard Mendy a jeho bratranec Ferland Mendy z Realu Madrid Zdroj: Koláž - SITA/AP/Frank Augstein, Manu Fernandez

LONDÝN - Brankár futbalovej Chelsea Édouard Mendy a jeho bratranec Ferland Mendy z Realu Madrid kritizovali niektoré médiá, ktoré správy o obvinení zo znásilnenia týkajúceho sa ich menovca Benjamina Mendyho doplnili chybne ich fotografiami. Francúzsky majster sveta Mendy z Manchestru City bol obvinený zo šiestich prípadov znásilnenia a jedného sexuálneho napadnutia. Vinu odmieta.

Všetci traja hráči sú francúzskymi rodákmi senegalského pôvodu, pričom Édouard Mendy ako jediný z nich túto africkú krajinu reprezentuje. Podľa gólmana Chelsea došlo k zámene fotografií v médiách len preto, že majú tmavú pleť.

"Je smutné vidieť, že v roku 2021 vo Francúzsku a v Anglicku nie sú niektorí ľudia schopní rozlíšiť černochov podľa mien ani tvárí," napísal Édouard Mendy na instagrame k ukážkam z médií, kde bola pri prípade Benjamina Mendyho jeho či Ferlandova fotografia. "Tieto 'omyly' môžu niekomu pripadať vtipné, ale v skutočnosti sú pravý opak a sú veľmi symbolické. Predsa nie je taký problém rozlíšiť dve tváre, zvlášť, keď vám môže výrazne pomôcť futbalový dres!"

Jeho príspevok krátko potom zdieľal na twitteri Ferland Mendy a doplnil: "Sme v roku 2021. Už dosť! Bude to nejaký čas trvať, ale nakoniec nás budete rešpektovať. Či už sa vám to páči, alebo nie."

Viac o téme: Chelsea Londýn Real Madrid Manchester City Benjamin Mendy Ferland Mendy Edouard Mendy
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy