Toto sa Mercedesu páčiť nebude: FIA zamietla sťažnosť a súboj Hamiltona s Verstappenom neprešetrí

Holandský pilot Red Bullu Max Verstappen predbieha oba MercedesyHolandský pilot Red Bullu Max Verstappen predbieha oba Mercedesy Zdroj: SITA/AP/Eduardo Verdugo

LONDÝN - Medzinárodná automobilová federácia (FIA) zamietla sťažnosť Mercedesu, ktorý žiadal prešetriť súboj medzi Lewisom Hamiltonom a Maxom Verstappenom na nedeľňajšej Veľkej cene Brazílie seriálu MS F1. Holandský jazdec Red Bullu sa v 48. kole bránil pred útokom britského pilota, ktorého vo štvrtej zákrute vytlačil z trate.

Obaja pokračovali v pretekoch a Hamilton predstihol Verstappena v 59. kole. Dokázal triumfovať, hoci štartoval až z desiatej pozície, a znížil manko na lídra priebežného poradia na štrnásť bodov. Stewardi preskúmali situáciu a nepovažovali za potrebné ďalšie kroky. Mercedes tvrdil, že našiel nové dôkazy, ktoré nemohli mať stewardi bezprostredne k dispozícii.

Medzinárodná automobilová federácia (FIA) však v piatkovom vyhlásení skonštatovala, že "tím neposkytol žiadne signifikantné dôkazy, ktoré by ju prinútili prešetriť súboj a revidovať výsledky pretekov."

Viac o téme: Lewis Hamilton FIA Max Verstappen
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy