HK Poprad vstúpil úspešne do turnaja o Kontinentálny pohár: Na úvod triumf nad talianskym súperom

Na snímke radosť hráčov HK Poprad Na snímke radosť hráčov HK Poprad Zdroj: TASR – Milan Kapusta

KRAKOV - Hokejisti HK Poprad vstúpili úspešne do turnaja o Kontinentálny pohár. V piatkovom zápase E-skupiny zdolali v poľskom Krakove talianske Asiago 3:1. Do finálovej skupiny, ktorá sa odohrá 7. až 9. januára, postúpia prvé dva najlepšie tímy.

Poprad bol od úvodu lepším tímom, lepšie korčuľoval ako hráči Asiaga, ale prvú veľkú šancu mali Taliani. Tomek však vytiahol skvelý zákrok a potom mal šance aj Poprad. V 15. minúte sa ujal vedenia, keď Šišovský bekhendovým blafákom prekonal Valliniho.

Druhá tretina trvala len 31 sekúnd, keď sa k puku dostal Marchetti a vyrovnal. O šesť minút neskôr však Svitana nabil na modrú čiaru Dalhuisenovi a obranca Popradu prestrelil všetko pred sebou - 2:1. Do konca tretiny mal Poprad niekoľko šancí zvýšiť náskok, ale veľkú príležitosť malo aj Asiago.

V tretej tretine sa "kamzíci" ujali vedenia o dva góly, ale presný zásah Svitanu z 50. minúty arbitri neuznali. Napokon však rozhodli o triumfe v 58. minúte, zásah Svitanu bol tentoraz v poriadku. Poprad si tak pripísal do tabuľky prvé tri body.

V ďalšom zápase nastúpi Poprad v sobotu o 19.00 proti domácemu Comarchu Krakov, účinkovanie v skupine zakončí v nedeľu o 14.00 proti kazašskému tímu Saryarka Karaganda.

Kontinentálny pohár - E-skupina:

HK Poprad - Asiago Hockey 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 15. Šišovský (Handlovský), 27. Dalhuisen (Svitana, Skokan), 58. Svitana (Skokan, Brejčák) – 21. Marchetti. Rozhodovali: Andersen (Dán.), Sewell (V. Brit.) - Bucki, Gerne (obaja Poľ.), vylúčení: 2:5, presilovky a oslabenia: 0:0.

Poprad: Tomek – Brejčák, Demo, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, M. Mešár, Nahálka – Livingston, Skokan, Svitana – Paločko, F. Mešár, Handlovský – Kundrík, Bjalončík, Šišovský – Valigura, Jevoš, Dzivjak

Asiago: Vallini – Casetti, Ginnetti, Forte, Gios, Marchetti, Parini, Filippo – Giliati, Mantenuto, Marchetti – Salinitri, Stevan, Magnabosco – Vankus, M. Tessari, Lievore – Rigoni, A. Tessari, Zampieri

Viac o téme: HK Poprad Asiago Kontinentálny pohár