Prísne opatrenia nezasiahli len Slovensko: Športové podujatia u našich susedov bez diváckej kulisy

Ilustračné foto
Ilustračné foto Zdroj: SITA/AP/John Minchillo

VIEDEŇ - Najvyššie športové súťaže v Rakúsku budú po zavedení plošného lockdownu pokračovať bez divákov. Krajina sprísni opatrenia v pondelok na maximálne 20 dní, s prehodnotením situácie po desiatich dňoch.

Bez diváckej účasti budú pokračovať iba hlavné ligy, ostatné a nižšie súťaže sa prerušujú. "To, že sme na prahu štvrtého lockdownu a tým pádom odstavíme celé širšie športové hnutie, s tým sa len ťažko stotožňujeme. Žiaľ, nedošlo k poučeniu z chýb, predovšetkým v komunikácii," povedal podľa agentúry APA Hans Niessl, prezident strešnej športovej organizácie Sport Austria.

Opatrenia sa dotknú i viacerých medzinárodných podujatí. Bez divákov budú preteky Svetového pohára v biatlone v Hochfilzene, SP v snoubordkrose v Montafone i zápasy finálového turnaja Davisovho pohára tenisových tímov v Innsbrucku. Metropola Tirolska bude od 25. novembra jedným z troch dejísk základných skupín. "Davisov pohár je hlavne o emóciách. Bez fanúšikov na tribúnach to žiaľ nebude mať tú správnu atmosféru," uviedol organizátor innsbruckej časti finálového turnaja Herwig Straka.

 

 

 

Viac o téme: Rakúsko
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy