Slovenská karatistka s pekným výsledkom na majstrovstvách sveta: Suchánková piata v kumite do 61 kg

Ingrida SuchánkováIngrida Suchánková Zdroj: Profimedia

DUBAJ - Slovenská karatistka Ingrida Suchánková prehrala na MS v Dubaji v sobotnom súboji o bronz s Peruánčankou Alexandrou Grandeovou. V kumite do 61 kg obsadila piate miesto.

Slovenská reprezentantka si na svetovom šampionáte v SAE najskôr v 1. kole poradila s Češkou Veithovou 7:1, v 2. kole zdolala Pereirovú z Brazílie 3:0, v treťom vyradila Sokkovú z Estónska 5:1 a vo štvrtom Mangiacaprovú z Talianska jednoznačne 10:1.

Premožiteľku našla až v semifinále, keď so Srbkou Prekovičovou prehrala tesne 2:3. V súťaži štartovalo 62 karatistiek. Informoval o tom Slovenský zväz karate na svojej oficiálnej stránke.

Viac o téme: Karate Ingrida Suchánková