Vlhovej prvé slová po skvelom víťazstve: Urobili sme maximum, chcem uspieť aj v nedeľu!

Petra Vlhová zvíťazila v prvom slalome sezónyPetra Vlhová zvíťazila v prvom slalome sezóny Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

LEVI - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová nadviazala na úspechy z Levi spred roka, kedy vo fínskom stredisku vlani triumfovala v oboch slalomoch. V sobotu úvodný slalom sezóny Svetového pohára a o 31 stotín zdolala spolufavoritku Mikaelu Shiffrinovú z USA. Tretia skončila s odstupom 0,84 s Nemka Lena Dürrová.

"Rada jazdím na tomto snehu v Levi, začínam milovať Fínsko i tunajšie počasie. Nestáva sa často, že v jednom stredisku vyhrávam každý rok, ale tu sa mi to podarilo znova a som veľmi šťastná," uviedla Slovenka v cieli.

Vlhová zvíťazila úplne zaslúžene, v oboch kolách mala najlepší čas. V tom druhom síce v hornej časti trate stratila zo svojho náskoku z prvého kola pred Shiffrinovou (+0,11 s), ale v druhej časti trate zrýchlila, išla takmer bez chýb a napokon sa tešila z prvého triumfu v sezóne. "Robila som presne to, čo som mala. Urobila som dve vyrovnané jazdy a teším sa. Sme tu v Levi už tri týždne, bolo to náročné, ale vedeli sme do čoho ideme a urobili sme maximum. Napokon sa nám to vrátilo. Pred prvým slalomom sezóny som nevedela na čom som, ale snažila som sa podať maximum. V prvom kole som nešla dolu dobre, ale v druhom sa mi išlo lepšie a vyplatilo sa."

Nedeľný slalom je na programe v rovnakých časoch ako ten sobotný. Štart prvého kola je o 10.30 h. "Po tomto víťazstve chcem uspieť aj v nedeľu, ale je nový deň a môže to byť úplne inak. Ale opäť dám do toho všetko," povedala Vlhová.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 21
Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová Levi
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Facebook/Joj Šport
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy