Žilina prišla proti Liptákom o dvojgólový náskok, Trnava len remizovala na pôde Zlatých Moraviec

Kapitán Jakub Paur (Žilina) a Dávid Krčík (Liptovský Mikuláš)Kapitán Jakub Paur (Žilina) a Dávid Krčík (Liptovský Mikuláš) Zdroj: TASR - Erika Ďurčová

ŽILINA - Futbalisti MŠK Žilina iba remizovali v dueli 15. kola Fortuna ligy doma s Liptovským Mikulášom 2:2, keď prišli v závere o dvojgólový náskok. V nadstavenom čase druhého polčasu vyrovnal hráč Liptovského Mikuláša David Krčík.

Prvou peknou akciou sa blysli hostia, keď Bartoš našiel prihrávkou do behu Pinteho, ktorý loptu posunul lepšie postavenému Stašovi. Staš vystrelil, ale z dobrej pozície minul pravú tyč Petrášovej bránky. Domáci sa zobudili po polhodine hry, keď sa najprv do veľkej šance dostal Anang, keď našiel prihrávkou z pravej strany Slebodníka, ktorý však bránu Sváčeka minul. Žilina sa nakoniec dočkala v 36. minúte, keď Kopas z priameho kopu našiel prihrávkou Bičachčjana, ktorý premenil z veľkej vzdialenosti - 1:0. Druhý gól padol tesne pred odchodom do šatní, keď Bičachčjan z rohového kopu posadil loptu na hlavu Minárika, ktorý ju poslal k pravej tyči.

Futbalisti Žiliny sa tešia Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR - Erika Ďurčová

Krátko po začiatku druhého polčasu to mohlo byť nebezpečnej strele  Ďuriša už tri nula, no tím podržal Sváček. Domáci nevyužili ani ďalšie dve šance v priebehu nasledujúcich desiatich minút. Bartoš v 81. minúte nepremenil penaltu, ktorú rozhodca nariadil po ruke Kopasa, ale z dorážky znížil na 1:2. Hostia nakoniec vyrovnali v druhej minúte nadstaveného času. Akciu začal brankár Sváček, keď prihrávkou z polovice ihriska našiel Bartoša na ľavej strane. Ten poslal center priamo pre Dávida Krčíka, ktorý si hlavou otvoril strelecké skóre vo Fortuna lige.

MŠK Žilina - Tatran Liptovský Mikuláš 2:2 (2:0)
Góly: 6. Bičachčjan, 44. Minárik - 81. Bartoš, 90.+2 D. Krčík. Rozhodovali: Dohál – Halíček, Zemko, ŽK: Slebodník, Jánošík, Paur – D. Krčík, 505 divákov.

Peter Černák, tréner Žiliny: "Zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko. Mali sme dobrý začiatok a veľa príležitostí, no v druhom polčase sa nám nepodarilo zavrieť zápas tretím gólom. Mali sme vyhrať a veľmi nás mrzí, že to tak nie je."

Marek Petruš, tréner Liptovského Mikuláša: "Teším sa z výsledku, ale aj z výkonu, ktorý moje mužstvo podalo. Žilina mala veľkú kvalitu, škoda gólov po štandardných situáciách. V šatni som hráčom povedal, aby nevešali hlavu a pokúsili sa o kontaktný gól, ktorý by súpera dostal pod tlak, čo sa nakoniec podarilo."

Trnava proti Zlatým Moravciam s bezgólovou remízou

Futbalisti Spartaka Trnava iba remizovali v 15. kole Fortuna ligy na ihrisku predposledného FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 0:0. V tabuľke strácajú z druhej priečky dva body na lídra Slovan Bratislava, ktorý má nedeľný zápas v Michalovciach k dobru.

Od úvodných minút bola väčšia aktivita na trnavských kopačkách. Už v 5. minúte vznikol veľký závar o pokutovom území domácich, najprv Gričovu strelu odvrátil Sloboda, aby následnú Bukatovu Kira kryl. V 29. minúte rozohral Bukata štandardnú situáciu na hlavu Griča, ktorého hlavičku Kira zneškodnil. V 33. minúte sa dostali k zakončeniu aj domáci, Švecovu strelu zrazil Tumma, aby následná Monddekova Takáča neprekonala. Skóre sa mohlo meniť v 40. minúte, keď z hranice 16-ky Grič mieril presne k pravej tyči, pohotový Kira skvele zakročil.

Po zmene strán sa hral obojstranne vyrovnaný futbal. Peknú akciu priniesla 51. minúta v podaní domácich, po spolupráci Šveca, Kyziridisa a Gamboša, ktorého strelu Škrtel odvrátil na roh. Na opačnej strane mal gól na kopačke Bukata, po ktorého strele na bránkovej čiare ratoval Menich. Po hodine hry sa snažil prekonať Takáča spoza 16-ky Gamboš. V 80. minúte Vlasko hľadal na hranici malého vápna Ristovského, tomu k zakončeniu chýbal polkrok. Záver si domáci ustrážili a s favoritom získali cenný bod.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - FC Spartak Trnava 0:0
Rozhodovali: Sedlák – Ádám, Štofik, ŽK: Švec, Sloboda - Škrtel, Yusuf, 683 divákov

Ľuboš Benkovský, tréner ViOn-u: "Sme radi, že sme podali organizovaný výkon s bojovým duchom. Je dôležité, že sa nám darí zbierať bod po bode. Takýto zápas nám pomôže vyškriabať sa z jamy, do ktorej sme sa dostali. Je dôležité, že sa hráči presvedčili, že môžu získať bod aj s ašpirantom na titul."

Michal Gašparík, tréner Spartaka: "Tento zápas bol hlavne o nás. Dnes sa nám nepodarilo súpera zlomiť, domácich podržal brankár, mali sme tam minimálne tri šance. Gól sme nedali, preto sa to skončilo 0:0."

Sereď vyhrala nad posledným Pohroním

Futbalisti ŠKF Sereď vyhrali v dueli 15. kola Fortuna ligy nad posledným tímom tabuľky FK Pohronie 3:1. Dvoma gólmi k tomu prispel obranca Andrej Kadlec.

Úvod zápasu patril domácim, najprv centroval z pravej strany Radič a Haša nebezpečne hlavičkoval, následný roh zakončil rovnako hlavičkou Ljubičič a brankár Pohronia opäť zasahoval. Skóre zápasu otvoril v jedenástej minúte Lačný, bývalý hráč Serede, ktorý skóroval po rýchlej kombinácii spoluhráčov pred šestnástkou – 0:1. Domáci odpovedali rýchlo, po tlaku pred bránou sa k prudkej strele zvnútra pokutového územia dostal Kadlec a vyrovnal – 1:1. Aktivita bola na strane Serede, ale viac gólov v prvom polčase nepadlo.

V 49. minúte centroval Morong z pravej strany a Haša po akrobatickej strele zo vzduchu trafil brvno Hrdličkovej brány. Rovnaký hráč zakončoval aj odrazenú loptu, avšak skóre sa nemenilo. Prišla však 65. minúta a  Kadlec si prebral v šestnástke loptu a krížnou strelou  pod brvno prekonal Hrdličku po druhý raz v stretnutí - 2:1. Aktivita Serede pokračovala aj v 69. minúte, keď centroval z ľavej strany Yao a Morong napálil loptu do rúk brankára Pohronia. Neskóroval ani striedajúci Karrica, ktorý po prihrávke Kadleca namieril v 71. minúte iba do žrde. Pokoj na kopačky Serede vniesol Karrica, keď si počkal na prihrávku z hĺbky poľa a v 80. minúte nedal Hrdličkovi šancu – 3:1. Hoci domáci v stretnutí prehrávali, po troch strelených góloch skóre otočili a získali s Pohroním všetky body.

ŠKF Sereď – FK Pohronie 3:1 (1:1)
Góly: 14. a 65.  Kadlec, 80. Karrica - 11. Lačný. Rozhodovali: Glova – Vass, Kuba, ŽK: Ljubičič – Lásik, Pajer, 110 divákov

Juraj Jarábek, tréner Serede: "Nič sme dnes nepodcenili, nevedeli sme v akom zložení Pohronie príde, dalo sa očakávať, že budú hrať najskúsenejší hráči. Mali dobrý vstup do zápasu, vyhrávali, boli nepríjemní. Vyrovnali sme a chceli od hráčov, aby boli trpezliví. Kadlecov gól bol krásny, následne sme si to posledných dvadsať minút užívali. Chlapcom treba poďakovať za dobrý výkon a tri body."

Pablo Villar, tréner Pohronia: "Prišli sme na zápas v zlej kondícii, mali sme problémy s covidom. Vidno to bolo v druhom polčase, energia chýbala. Prehrávali sme súboje, hlavičky, prehrali sme o dva góly, ale mohlo to byt väčším rozdielom. Sereď využila našu slabinu a gratulujem jej k výhre."

Dunajská Streda zdolala Senicu

Futbalisti DAC Dunajská Streda po dvoch prehrách zabrali vo Fortuna lige naplno, keď v domácom dueli 15. kola zdolali FK Senica 1:0. Portugalský kouč Joao Pedro de Oliveira Janeiro tak má za sebou úspešnú premiéru na lavičke DAC, jeho tím sa v tabuľke posunul pred Žilinu na štvrtú priečku.

Zápas bol pre Dunajskú Stredu špecifický z dvoch dôvodov. Domáci nastúpili už na svoj stý zápas v domovskej MOL Aréne a na lavičke mužstva sa predstavil Portugalec Joao Janeiro. Nový tréner v základnej zostave urobil hneď niekoľko zmien, napríklad do nominácie sa nedostal najdrahší hráč Fortuna ligy Lamkel Zé. Prvá vážnejšia šanca prišla v 16. minúte, po rohovom kope sa odrazená lopta dostala k Hahnovi, ktorého strelu však Ravas stihol vyraziť. V 17. minúte Muhamedbegović nakopol loptu do vlastného hráča, odrazila sa k Sukisovi, ktorý zo 16 metrov prestrelil bránu. V 28. minúte Dimun pripravil loptu Schäferovi, ktorý z prvej vystrelil na bránu, avšak Ravas opäť výborne vychytal. O minútu neskôr bol pri akcií opäť Schäfer, tentokrát jeho strela minula bránu o milimetre. Z protiútoku hrozila aj Senica, Mashike prešiel na pravej stranea  z ostrého uhla poslal loptu do siete, ale lopty v ofsajdovej pozície sa dotkol aj Oršula, preto gól nebol uznaný. Optickú prevahu mala Dunajská Streda, avšak Senica dobre bránila a hrozila z protiútokov. V 43. minúte zamestnal Ravasa aj Veselovský, brankár Senice musel kryť nebezpečnú strelu hráča Dunajskej Stredy.

Futbalista Senice Juraj Piroska Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR - Edmund Örzsik

V 53. minúte po nedorozumení domácej obrany sa Šumbera dostal k lopte na ľavej strane, ale strelou netrafil bránu. V 63. minúte po Davisovom centri hrozil hlavou Hahn, ale tesne minul bránu. O minútu neskôr po rohovom kope odrazenú loptu poslal na bránu Egy, ktorý trafil pravú žrď. V 66. minúte sa gólovo presadil Šumbera, ale predtým stál mimo hry. V 68. minúte Krstovič získal loptu na ľavej strane, výborne vysunul Moumoua, ktorý z ľavej strany z 10 metrov poslal loptu do siete – 1:0. V 71. minúte bol opäť blízko ku gólu Egy, ktorý z pravej strany tesne minul bránu. V 74. minúte DAC mohol zvýšiť svoje vedenie, Krstovič prešiel na pravej strane, prudkú prihrávku Ravas vyrazil, loptu poslal na bránu Andzouana, ale Twardek na bránkovej čiare loptu odvrátil. Senica sa snažila o vyrovnanie, ale nedokázala skórovať ani raz.

FC DAC Dunajská Streda – FK Senica 1:0 (0:0)
Gól: 68. Moumou. Rozhodovali: Ziemba – Straka, Kmec, ŽK: Muhamedbegovič, Dimun, Ciganiks – Mashike, Piroska, Šumbera, 3175 divákov

Joao Janeiro, tréner DAC: "Bol to ťažký zápas. Nikdy nie je jednoduché, keď príde nový tréner. Mali sme počas týždňa 10-12 hráčov, jedenásti reprezentanti prišli až na posledný deň. Hrali sme proti dobre organizovanému súperovi. V niektorých fázach zápasu sme ukázali bojovnosť, a práve to od mužstva očakávam. Teraz je najdôležitejšie, že sme vyhrali a získali sme tri body."

Pavel Šustr, tréner Senice: "Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. Kvalitný súper, krásne prostredie, nový tréner. Snažili sme pripraviť mužstvo v rámci svojich možností. Góly, ktoré sme chceli dať, padali z ofsajdu. Potom sme urobili taktickú chybu, súper sa dostal do vedenia a nedokázali sme už korigovať výsledok."

Viac o téme: FC Spartak Trnava MŠK Žilina Tatran Liptovský Mikuláš