VIDEO Liverpool sa priblížil k čelu tabuľky: V šlágri zničil Arsenal štyrmi gólmi

Mohamed Salah oslavuje gól Mohamed Salah oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LIVERPOOL - Futbalisti Liverpoolu zvíťazili v sobotňajšom šlágri 12. kola Premier League doma nad Arsenalom vysoko 4:0 a poskočili na druhé miesto tabuľky. Na vedúcu Chelsea, ktorá vyhrala v Leicestri 3:0, strácajú štyri body. O dva menej má tretí Manchester City, no ten má k dobru nedeľňajší domáci duel s Evertonom.

V prvom polčase na Anfielde dominovali domáci hráči a najmä v jeho druhej časti dostali Arsenal pod veľký tlak. Po polhodine hry mohol otvoriť skóre Sadio Mane, no jeho strelu vyrazil Aaron Ramsdale. Brankár hostí podával veľmi dobrý výkon, zlikvidoval aj veľkú šancu Mohameda Salaha a delovku Trenta Alexandra-Arnolda. Tlak Liverpoolu však bol enormný a v 39. minúte už Ramsdale nezabránil gólu z hlavičky Maneho. Pár minút po zmene strán prišla obrovská chyba Nuna Tavaresa, ktorý prihral pred vlastnou šestnástkou rovno na nohu Dioga Jotu, ten obišiel obrancu i brankára a zvýšil na 2:0.

Momentka zo zápasu Liverpool Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Jon Super

"Kanonieri" sa dostávali dopredu len sporadicky. Naopak, Liverpoolčania hrali s veľkou chuťou a neustále hrozili. V 75. minúte si vypracovali rýchly brejk, Mane mohol strieľa, no ešte prihral lepšie postavenému Salahovi a bolo 3:0. Následne mohol znížiť Thomas Partey, ktorý sa z diaľky oprel do lopty, no Alisson ju vytlačil na roh. V 77. minúte bolo už 4:0, lopta sa po rýchlom brejku a osi Mane, Salah, Alexander-Arnold dostala k Takumimu Minaminovi a ten mal pred sebou už len prázdnu bránku. Na ihrisku bol pritom necelú minútu. Liverpool si tak pripísal jednoznačné víťazstvo, Arsenal zastavil osemzápasovú ligovú sériu bez prehry (6-2-0) a patrí mu piate miesto.