Shiffrinová zhodnotila výkon Vlhovej: Myslím si, že to bolo celkom jasné...

Mikaela ShiffrinováMikaela Shiffrinová Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

LEVI - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v sobotu v úvodnom slalome sezóny Svetového pohára o 31 stotín zdolala spolufavoritku Mikaelu Shiffrinovú z USA. Tá je na čele priebežného hodnotenia SP so 180 bodmi pred Slovinkou Andrejou Slokarovou (168) a obhajkyňou celkového prvenstva Vlhovou, ktorá nazbierala 160 bodov.

Vlhová zvíťazila úplne zaslúžene, v oboch kolách mala najlepší čas. V tom druhom síce v hornej časti trate stratila zo svojho náskoku z prvého kola pred Shiffrinovou (+0,11 s), ale v druhej časti trate zrýchlila, išla takmer bez chýb a napokon sa tešila z prvého triumfu v sezóne.

Shiffrinová, ktorá mala pred Levi problémy s chrbtom bola s pódiom napokon spokoná."Myslím si, že bolo celkom jasné, že Petra v oboch kolách lyžovala lepšie a konzistentnejšie. Odstup veľký nebol, ale rozdiel tam bol. Keď sa ale pozriem späť na posledné týždne, tak mám za sebou úspešný deň. Lyžovala som dobre, ale v niektorých sekciách to nebolo perfektné. Pódiové umiestnenie je však vždy dobrý štart do sezóny,“ uviedla Shiffrinová po pretekoch.

Vlhová zvíťazila v prvom Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

Nedeľný slalom je na programe v rovnakých časoch ako ten sobotný. Štart prvého kola je o 10.30 h. "Po tomto víťazstve chcem uspieť aj v nedeľu, ale je nový deň a môže to byť úplne inak. Ale opäť dám do toho všetko," povedala Vlhová, ktorá bude mať štartové číslo 7. S jednotkou pôjde na trať Shiffrinová.

Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová
  • Zdroj: TASR, Športky