Petra Vlhová po triumfe v úvodnom kole: Najprv som sa necítila pohodlne, ale...

Petra Vlhová počas prvého kola v druhom slalome v LeviPetra Vlhová počas prvého kola v druhom slalome v Levi Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

LEVI - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa po 1. kole usadila na čele nedeľného slalomu Svetového pohára. Vo fínskom Levi viedla o osemnásť stotín sekundy pred americkou rivalkou Mikaelou Shiffrinovou. Priebežne tretia bola Švajčiarka Michelle Gisinová s odstupom 0,36 s.

V slnečnom počasí vyštartovala obhajkyňa veľkého glóbusu s číslom 7. Ihneď po štarte bola v zelených číslach, náskok na dovtedy vedúcu Shiffrinovú zvýšila v strmej časti trate. Americká spolufavoritka vyrazila na trať ako prvá. Iba jednu stotinu stratila na tretiu Gisinovú Švédka Swennová Larssonová, prvé kolo nevyšlo Slovinke Andreji Slokarovej. Tretia najlepšia pretekárka sobotného slalomu urobila pred nájazdom do strminy veľkú chybu a na líderku stratila 1,60 s.

"Podmienky sú dnes iné, sneh je trochu tvrdší ako včera. Najprv som sa necítila pohodlne, ale napriek tomu som v strmine išla na plný plyn. Keď sa pozriem na čas, môžem byť len veľmi spokojná. Potvrdiť včerajší výkon nie je jednoduché. Dnes je nový deň, nové preteky, musím zostať koncentrovaná," citoval Vlhovú portál skiweltcup.tv.

Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy