VIDEO Fiorentina proti AC Miláno ukázala, že nie je nekvalitný tím: Bolo načase to dokázať

Vincenzo Italiano a víťazné oslavy FiorentinyVincenzo Italiano a víťazné oslavy Fiorentiny Zdroj: SITA/AP/Massimo Paolone

FIORENTINA - AC Miláno utrpelo prvú ligovú prehru v prebiehajúcej sezóne Serie A, keď v trinástom zápase nestačilo na domácu Fiorentinu a prehralo 3:4. V tabuľke talianskej ligy jej stále patrí druhé miesto, no vedúci Neapol má s rovnakým počtom bodov jeden zápas k dobru a už v nedeľu večer má šancu sa na čele tabuľky bodovo odpútať v šlágri s Interom Miláno. Fiorentina sa posunula o dve priečky na šieste miesto, ktoré zaručuje účasť v európskych súťažiach.

"La Viola" viedla už po štrnástich minútach po veľkej chybe brankára hostí Cipriana Tatarusanua, ktorému po rohovom kope vypadla z rúk lopta na hranici päťky a Alfred Duncan zakončil do prázdnej brány. Zlatan Ibrahimovič hlavičkoval tesne vedľa a chvíľu pred prestávkou zvýšil na 2:0 spoza šestnástky Ricardo Saponara.

Milánu chýbala presnosť

"V prvom polčase sme hrali dobre, nemuselo to byť 0:2. Nedarilo sa nám skórovať v šanciach, ktoré sme si vytvoril," povedal po zápase tréner hostí Stefano Pioli. "Dobrý výkon sme podali aj v druhom polčase, no chýbala nám presnosť."

Miláno sa zobudilo až po treťom góle, ktorý vsietil Dušan Vlahovič, dvoma presnými zásahmi v priebehu piatich minút naň odpovedal "Ibra". Švéd tak zvýšil počet ligových gólov v tejto sezóne na päť a počet ligových gólov za AC na 72. Srbský hráč Fiorentiny však tiež pridal druhý presný zásah. Strelu mu pripravil spoluhráč Nicolas Gonzalez, ktorý potrestal hrubú chybu Thea Hernandeza pri rozohrávke. Pre dvadsaťjedenročného Vlahoviča to bol desiaty gól v Serie A a posunul sa na prvé miesto tabuľky strelcov, o ktoré sa delí s Cirom Immobilem. V nadstavenom čase druhého dejstva Venutiho vlastenec už len kozmeticky zmenil výsledok zápasu.

Futbalisti AC Miláno po Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

Deravá obrana hostí bola aj dôsledkom absencie brankára Mikea Maignana a obrancov Fikaya Tomoriho a Davideho Calabriu, pričom tím v bráne nepodržal ani rumunský brankár Tatarusanu. Pre domácich to bol siedmy triumf v sezóne, pričom nad AC Milánom vyhrali po vyše dvoch rokoch.

Dokázali, že nie sú nekvalitný tím

"Mužstvu som povedal, že nás označujú za nekvalitný tím. Bolo načase dokázať, že to nie je pravda." povedal po zápase tréner Fiorentiny Vincenzo Italiano: "V obrane sme boli oslabení, chýbal nám Nastasič, Milenkovič a Quarta, no pomohli stredopoliari. Za stavu 3:0 sa mal zápas skončiť, namiesto toho sa otvoril. Koniec bol ťažký, no víťazstvo sme si zaslúžili."

V ďalšom ligovom zápase privíta druhý tím súťaže trináste Sassuolo, medzitým odohrá zápas skupinovej fázy Ligy majstrov proti Atléticu Madrid. Fiorentina sa najbližšie predstaví na ihrisku jedenásteho Empoli.

Viac o téme: ACF Fiorentina AC Miláno