VIDEO Famózna séria Petry Vlhovej: Slalomová kráľovná opäť dobyla fínske Levi!

Petra Vlhová sa teší z triumfuPetra Vlhová sa teší z triumfu Zdroj: TASR/AP/Alessandro Trovati

LEVI - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vyhrala v nedeľu aj druhý slalom novej sezóny Svetového pohára. Vo fínskom Levi zdolala o 47 stotín spolufavoritku Mikaelu Shiffrinovú z USA a zopakovala triumf zo soboty. Tretia skončila Lena Dürrová z Nemecka (+0,78 s).

Vlhová vo fínskom stredisku vyhrala celkovo už päťkrát a štvrtýkrát za sebou. Získala už svoj 22. triumf vo SP v kariére, na konte má spolu 47 pódiových umiestnení. Štrnásťkrát bola druhá a jedenásťkrát tretia. V Levi triumovala aj v roku 2017 a dvakrát vlani. V roku 2016 obsadila tretie miesto a v roku 2018 skončila druhá.

Slovenka išla na rytmickej trati takmer bezchybne v oboch jazdách a tak ako v sobotu mala v prvom i druhom kole najlepšie časy. Po prvom kole viedla o osemnásť stotín pred americkou rivalkou Shiffrinovou, priebežne tretia bola Švajčiarka Michelle Gisinová (+0,36). Shiffrinovej druhé kolo veľmi nevyšlo, mala až šiesty najlepší čas, ale nestratila veľa a druhé miesto si uhájila. Postavenie na pódiu bolo rovnaké ako v sobotu, po nedeľných pretekoch mohla byť spokojná aj Martina Dubovská. Slovenská lyžiarka reprezentujúca Českú republiku dosiahla svoj najlepší výsledok v SP v kariére, skončila šiesta.

Levi miluje

Po pretekoch mala Vlhová opäť milú povinnosť nakŕmiť soba a dať mu meno, túto tradíciu zaviedli pre víťazky v Levi v roku 2013. "Zatiaľ neviem, aké mu dám meno, ale rozmýšľam, že si už asi budem musieť založiť sobiu farmu," smiala sa obhajkyňa veľkého glóbusu tesne po pretekoch pre Eurosport.  

Petra Vlhová kŕmi sobie Galéria fotiek (21) Zdroj: TASR/AP/Alessandro Trovati

Na čele priebežného hodnotenia SP majú Vlhová so Shiffrinovou zhodne 260 bodov. "Milujem Levi, mám to tu veľmi rada. Bol to veľký boj, ale dokázala som to. Chcem sa poďakovať trénerovi, celému tímu i rodine, lebo bez nich by som to nedokázala. Som naozaj veľmi šťastná," vyznala sa Vlhová.

Čaká ju presun do USA

Seriál SP sa teraz presunie do zámoria. V americkom Killingtone je v sobotu 27. novembra na programe obrovský slalom, o deň neskôr slalom. "Teraz sa teším na oddych. V utorok pôjdem opäť lyžovať a potom ideme do USA. Uvidíme, ako to pôjde ďalej," citoval Vlhovú portál skiweltcup.tv.

výsledky nedeľného slalomu v Levi: 1. Petra VLHOVÁ (SR) 1:45,22 min, 2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,47 s, 3. Lena Dürrová (Nem.) +0,78, 4. Wendy Holdenerová +0,97, 5. Michelle Gisinová (obe Švaj.) +1,24, 6. Martina Dubovská (ČR) +1,40, 7. Ana Buciková (Slov.) +1,46, 8. Katharina Liensbergerová +1,46, 9. Katharina Truppeová +1,66, 10. Katharina Huberová (všetky Rak.) +1,77

celkové poradie SP v slalome: 1. VLHOVÁ 200, 2. Shiffrinová 160, 3. Dürrová 120, 4. Holdenerová 86, 5. Gisinová 77, 6. Liensbergerová 72

celkové poradie SP: 1. VLHOVÁ a Shiffrinová po 260 b, 3. Andreja Slokarová (Slov.) 184, 4. Dürrová 156, 5. Thea Louise Stjernesundová (Nór.) 140, 6. Liensbergerová 137   

Slovenka Petra Vlhová (uprostred) Galéria fotiek (21) Zdroj: TASR/AP/Alessandro Trovati

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 21
Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: FIS, Eurosport
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy