Aj Martina Dubovská vo Fínsku žiari: Slovenka reprezentujúca Česko v Levi so životným výsledkom!

Češka Martina Dubovská dosiahla v Levi na svoj kariérny výsledokČeška Martina Dubovská dosiahla v Levi na svoj kariérny výsledok Zdroj: TASR/AP/Alessandro Trovati

LEVI - Slovenská lyžiarka reprezentujúca Česko Martina Dubovská obsadila v slalome Svetového pohára v Levi životné šieste miesto. Vylepšila svoje doteraz najlepšie umiestnenie, ktorým bolo ôsme miesto z marcového slalomu v Jasnej.

Z víťazstva sa v dnešnom slalome vo fínskom Levi rovnako ako v sobotu radovala obhajkyňa celkového prvenstvo v seriáli Petra Vlhová pred Američankou Mikaelou Shiffinovou.

Dubovská, ktorá vo Fínsku v sobotu vstúpila do olympijskej sezóny 13. miestom, figurovala po prvom kole na siedmej priečke. V druhom síce zajazdila deviaty čas, súperky ale chybovali a česká pretekárka sa poradím posunula. V súčte oboch jázd stratila na víťaznú Slovenku 1,4 sekundy.

Petra Vlhová a Mikaela Galéria fotiek (17) Zdroj: TASR/AP/Alessandro Trovati

Fínske Levi sedí aj Dubovskej

Pre Dubovskú je fínske stredisko obľúbenou destináciou, pred dvoma rokmi tu prvýkrát prenikla do elitnej desiatky. V roku 2019 v Levi obsadila deviate miesto a o rok neskôr bola desiata. Umiestnenie v top 10 zapísala v uplynulej sezóne celkom trikrát, popri Levi a Jasnej pridala deviate miesto aj v slalome v Lenzerheide.

Druhá česká reprezentantka v štartovej listine Gabriela Capová v Levi do druhého kola nepostúpila. Na trati nabrala manko 3,81 sekundy a obsadila 51. miesto. Od finálovej tridsiatky ju delilo 1,79 sekundy.

Vlhová ovládla aj štvrtý slalom po sebe

Vlhová v Levi vyhrala už štvrtý slalom v rade. Na dve výhry z minulej sezóny nadviazala aj tentoraz a rovnako ako v sobotu za sebou na stupňoch víťazov nechala Shiffrinovú a tretiu Nemku Lenu Dürrovú. Rovnako ako v predchádzajúcich pretekoch viedla už po prvom kole a Američanku v súčte oboch jázd porazila o 47 stotín.

Mikaela Shiffrinová a Petra Galéria fotiek (17) Zdroj: TASR/AP/Alessandro Trovati

V priebežnom poradí seriálu SP sa teraz Vlhová delí o prvé miesto so Shiffrinovou, hodnotenie disciplíny vedie pred Američankou o 40 bodov. Dubovská sa delí v slalome o deviate miesto, celkovo je trinásta.

Viac o téme: Petra Vlhová Lahti Martina Dubovská
  • Zdroj: ČTK, Športky