VIDEO Škriniarov Inter v šlágri zdolal Neapol, Gyömbér pri domácej prehre Salernitany

Ivan Perišič oslavuje gólIvan Perišič oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

MILÁNO - Futbalisti Interu Miláno v zostave so slovenským reprezentantom Milanom Škriniarom zvíťazili v šlágri 13. kola talianskej Serie A nad SSC Neapol 3:2. Súperovi uštedrili prvú prehru v sezóne a znížili stratu na lídra tabuľky na štyri body. Škriniar odohral celý zápas, Stanislav Lobotka sedel na lavičke náhradníkov hostí a na ihrisko sa nedostal.

Neapol začal na San Sire aktívne a od 18. minúty viedol po góle Piotra Zielinskeho. Domácim sa však ešte do prestávky podarilo otočiť nepriaznivý vývoj. V oboch góloch mal prsty turecký stredopoliar Hakan Calhanoglu, ktorý najskôr premenil pokutový kop a tesne pred odchodom do kabín asistoval pri presnom zásahu Ivana Perišiča. V 61. minúte zvýšil po rýchlom brejku Lautaro Martinez, striedajúci Dries Mertens peknou technickou strelou už iba skorigoval prehru Neapola.

Futbalisti US Sassuolo remizovali v dueli 13. kola talianskej ligy s posledným tímom tabuľky Cagliari Calcio 2:2. Slovenský legionár Adam Obert sedel na lavičke hostí.

Salernitana v základnej jedenástke so slovenským obrancom Norbertom Gyömbérom prehrala doma so Sampdoriou Janov 0:2. Futbalisti AS Rím zvíťazili na pôde FC Janov 2:0. O oba góly sa zaslúžil ghanský krídelník Felix Afena-Gyan.

Serie A - 13. kolo:

FC Janov - AS Rím 0:2 (0:0)
Góly: 82. a 90+4. Afena-Gyan

Inter Miláno - SSC Neapol 3:2 (2:1)
Góly: 26. Calhanoglu (z 11 m), 44. Perišič, 61. Martínez - 18. Zielinski, 79. Mertens