VIDEO Slovan si dokázal poradiť s Michalovcami: Vladimír Weiss uvidel červenú kartu!

Na snímke vľavo hráč MFK Zemplín Michalovce Wisdom Uda Kanu, vpravo hráč ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss ml.Na snímke vľavo hráč MFK Zemplín Michalovce Wisdom Uda Kanu, vpravo hráč ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss ml. Zdroj: TASR/Roman Hanc

MICHALOVCE - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v 15. kole Fortuna ligy na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 2:1. Víťazný gól strelil v 67. minúte Jaromír Zmrhal. Pre "belasých" to bolo siedme víťazstvo po sebe, po ktorom majú na prvom mieste tabuľky päťbodový náskok pred Spartakom Trnava. Michalovce prehrali štvrtý zápas po sebe a priebežne sú na 8. mieste.

MFK Zemplín Michalovce - ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:1)
Góly: 26. Trusa – 16. Henty, 67. Zmrhal. Rozhodovali: Gemzický - Štrbo, Vitko, ŽK: Mendez - De Marco, Weiss, ČK: 88. Weiss ml. (mimo ihriska).

Michalovce: Száraz - Mendez, Vaško, Ranko, Magda - Kanu (84. Gembický), Begala, Ošima - Žofčák (66. Peňa), Trusa, Marcin (75. Popovits)

Slovan Bratislava: Chovan - Medveděv (86. Kashia), Abena, Božikov, De Marco - Kankava, Agbo - Čavrič (71. Rabiu), Weiss (82. Da Silva), Zmrhal (83. Green) - Henty (86. Mráz)

Hostia vstúpili do zápasu s ambíciou predĺžiť 6-zápasovú víťaznú sériu, cieľom domácich bolo po štyroch zápasoch naplno bodovať. Lepší vstup do zápasu mali Slovanisti. V 16. minúte Čavrič odcentroval do šestnástky, domáci Magda odkopol loptu iba pred Hentyho, ktorý pohotovo prestrelil Száraza - 0:1. Domáci sa však nezlomili, favoritovi zápasu boli v prvom polčase vyrovnaný súper a viackrát pohrozili ofenzívnymi akciami. V 26. minúte Ranko vysunul Trusu, ktorý využil nedorozumenie Božikova s brankárom Chovanom a vyrovnal na 1:1. Trusa sa do sľubnej príležitosti dostal aj v 37. minúte, ale jeho pokus jeden z hostí tečoval do žrde.

Na snímke vľavo hráč Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/Roman Hanc

Hostia sa ani v úvode druhého polčasu nevedeli dostať do ideálneho tempa a Michalovčania cítili šancu. V 62. minúte bol v sľubnej pozícii Marcin, ale prestrelil bránku. Slovanisti sa dostali k súvislej ofenzívnej akci v 65. minúte, ale De Marco trafil iba do protihráča a Čavrič hlavičkoval vedľa bránky. Krátko na to však Hentyho center nezachytili Vaško ani Mendez a Zmrhal usmernil loptu za Száraza - 1:2. Domáci sa opäť snažili vyrovnať, no tentoraz už boli hostia koncentrovanejší v defenzívnej činnosti. "Belasí" v závere, ktorí poznačila aj obojstranná nervozita, hrozili najmä z brejkov. Krížna strela striedajúceho Greena v 90. minúte skončila na žrdi. V nadstavenom čase sa k strele dostal Trusa, no jeho pokus neprekvapil brankára Chovana.