Sagan reagoval na incident v Monaku: Detaily konfliktu! Prehovoril aj o vakcinácii

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA – Slovenský cyklista Peter Sagan sa na sociálnej sieti ospravedlnil za incident s políciou z konca apríla tohto roka a v rozhovore pre známy cyklistický portál vysvetlil, čo sa v inkriminovaný večer v Monaku stalo.

Vo viacerých médiách sa v pondelok objavila správa, že sedemnásobný víťaz bodovacej súťaže na Tour de France porušil zákaz vychádzania a napadol policajta s obavami, že ho chcú nasilu zaočkovať proti ochoreniu Covid-19.

Podľa francúzskeho denníka Nice Matin, ktorý s informáciou o Saganovom prešľape vyrukoval až po takmer siedmich mesiacoch, bol hviezdny cyklista zadržaný a dostal pokutu 5-tisíc eur za zranenie policajta, 100 eur za porušenie zákazu vychádzania a ďalších 1500 eur musí zaplatiť poškodenému.

Bola to škaredá skúsenosť

Spomínaný zdroj uviedol, že do žilinského rodáka vošlo sto čertov a "bojoval ako šialený". Jazdec tímu TotalEnergies mal byť navyše pod vplyvom alkoholu.

"Pokiaľ ide o správy, ktoré sa dnes objavili v noci 25. apríla, rád by som využil túto príležitosť a vyjadril svoje úprimné ospravedlnenie. Bola to škaredá skúsenosť, ktorá ma prinútila hlboko premýšľať a dala mi cennú lekciu. Naozaj ma mrzí tento incident, ktorý sa už nebude opakovať," ospravedlnil sa Sagan prostredníctvom svojho konta na sociálnej sieti.

Pôvodne sa hovorilo o ceste autom, ktoré mal šoférovať jeho starší brat Juraj. Krátko po polnoci mala Saganovcov zastaviť policajná hliadka, ktorá im nariadila, aby vystúpili z vozidla.

Víťaza dvanástich etáp na "starej dáme" zrejme prepadla panika a nariadenie policajta nerešpektoval. Následne ho mal napadnúť a spôsobiť zranenia pravej ruky, kvôli ktorým bol ďalšie dva dni práceneschopný.

Prezradil detaily

V pondelok večer sa Peter Sagan rozhodol uviesť veci na pravú mieru a v rozhovore pre známy portál Cyclingnews prezradil detaily spomínaného incidentu z 25. apríla 2021.

"Bol som v byte svojej bývalej manželky, aby som uložil svojho syna do postele, dal som si pár pohárov vína a potom som sa rozhodol vrátiť do svojho bytu, hoci sa začal nočný zákaz vychádzania. Potreboval som ísť domov, pretože je to moja adresa pre antidopingové kontroly," uviedol trojnásobný majster sveta pre Cyclingnews.

Peter Sagan na Okolo Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/Ivan Fleischer

"Tých 500 metrov medzi bytmi som prešiel na elektrokolobežke, ktorú riadil môj brat Juraj. Nešoféroval som a nesedel som v aute, takže som nepodstúpil test na alkohol. Polícia ma však chcela vziať do nemocnice na test na drogy, čomu som nerozumel. To je to, čo ma nahnevalo a viedlo k tomu, aby som policajta postrčil. Celý incident ma veľmi mrzí," ľutoval Sagan.

Jeden z najlepších cyklistov posledného desaťročia nepoprel, že bol zmätený a nahnevaný, ale s agresivitou voči mužovi zákona to vraj neprehnal. Pre Cyclingnews potvrdil, že nie je proti vakcíne a od leta je kompletne zaočkovaný.

Viac o téme: Polícia Peter Sagan Juraj Sagan Koronavírus Očkovanie
  • Autor: © Zoznam
  • Facebook/Peter Sagan
  • Zdroj: Športky, Cyclingnews