Messi oceňuje Ronaldovo počínanie v United: Obdivuhodne sa adaptoval!

Lionel Messi a Cristiano RonaldoLionel Messi a Cristiano Ronaldo Zdroj: Twitter/Manchester United, PSG

PARÍŽ - Argentínsky futbalista Lionel Messi je unesený zo spôsobu, akým Cristiano Ronaldo odštartoval svoj druhý angažmán v Manchestri United. Portugalčan od augustového návratu do anglického klubu nastrieľal deväť gólov v trinástich vystúpeniach a Messi si pri tejto príležitosti zaspomínal na rivalitu z čias, keď ešte obaja útočníci pôsobili v najvyššej španielskej súťaži.

Dvojica rivalov súperila v La Lige deväť rokov o klubové i individuálne trofeje na domácej i európskej scéne. Messi opustil FC Barcelona v lete, Ronaldo odišiel z Realu Madrid v roku 2018. "Už dlho nehráme v jednej lige, v ktorej nám jednotlivo aj v rámci kolektívu išlo o rovnaké ciele. Bolo to krásne obdobie pre nás aj pre fanúšikov, ktorí si to veľmi užívali. Tieto nádherné spomienky zostanú vo futbalovej histórii," citovala 34-ročného Argentínčana agentúra DPA.

Viac gólov ako 36-ročný Ronaldo dalo v tejto sezóne v piatich elitných európskych líg len šesť futbalistov. Vedie Poliak Robert Lewandowski z Bayernu Mníchov so sedemnástimi zásahmi. Napriek Portugalčanovmu príspevku sa United nedarí, klub v nedeľu odvolal trénera Oleho Gunnara Solskjaera.

Napriek tomu by Messi ešte "červených diablov" z boja o anglický titul neodpisoval: "Majú silný tím so skvelými hráčmi. Cristiano sa obdivuhodne adaptoval na novú éru Manchestru. Od začiatku dáva góly a hoci United zatiaľ nehrajú tak dobre, ako sme si mysleli, v decembri sa môže zmeniť veľa. Ešte sa môže udiať hocičo, je to veľmi náročná a vyrovnaná súťaž."

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Manchester United Lionel Messi FC Barcelona Real Madrid Paríž St. Germain Ole Gunnar Solskjaer
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy