Denis Farkaš je na súboj vo Fight Night Challenge pripravený: Boxujem už od deviatich...

Denis FarkašDenis Farkaš

BRATISLAVA - Denis Farkaš je jedným z členov zápasníckej partie snov, ktorú vedie Attila Végh v Spartakus Fight Gyme v Trnave. Nádejný mladík sa rozhodol zúčastniť boxerského zápasu v novovzniknutej organizácii Fight Night Challenge. Box pre Denisa nie je žiadnou novinkou, tomuto druhu bojového športu sa totiž začal venovať už od útleho detstva.

"Starký ma zobral na box keď som mal deväť rokov, takže to, že bojujem je pre mňa prirodzené. Prvý zápas som mal pod vedením Vlada Idrányiho a Adriána Valentína, ktorí ma trénovali v Prievidzi. Neskôr som sa dostal do Brna, kde som sa venoval aj K1, takže to, že sa neskôr budem venovať aj MMA bolo pre mňa viacmenej jasné," konštatoval Farkaš, ktorý okrem Fight Night Challenge bude učinkovať aj v Oktagon MMA, kde posledne kvôli koronavírusu nemohol nastúpiť do plánovaného zápasu s Christianom Jungwirthom. 

Trojnásobný majster Slovenska v K1 box stále miluje, čo by chcel potvrdiť aj 27.12. "Predtým som mal boxerské zápasy s bilanciou 18 výhier (z toho 10 TKO/KO) a tri prehry. Box ma stále baví a po debate s Attilom som sa rozhodol ponuku na duel s Jakubom Gazdíkom prijať. Súpera rešpektujem, viem, že predtým sa venoval thaiboxu. No aktuálne dlhšie nemal zápas, takže som na neho zvedavý. Rád by som sa v organizácii Fight Night Challenge ukázal, pretože verím, že bude mať veľkú sledovanosť. Som jednoducho pripravený prijímať a rozdávať bomby," dokončil víťaz European cup-u WAKO. 

Okrem Farkaša či Gazdíka sa na štartovke jedinečného galavečera v hlavnom zápase predstaví Attila Végh, ktorý sa postaví Emanuelovi Newtonovi, s ktorým má vyrovnanú bilanciu. Obaja sa totiž stretli v Bellatore. Fanúšikov určite zaujal aj plánovaný súboj Rytmusa s Gáborom Borárosom, no z hudobného prostredia ja pripravený si to rozdať aj Čis T s Frayerom Flexkingom a chýbať na akcii by nemal ani Moloch Vlavo, ktorého vyzve do súboja Laky Royal. "Všetky zápasy na štartovke sú pre mňa osobne zaujímavé, osobne by som ich pozrel aj ako divák. Tento nápad sa mi páči a verím, že Fight Night Challenge pomôže spropagovať bojové športy na Slovensku vďaka výnimočnému nápadu a projektu," dokončil Farkaš. 

 

 

Sledujte zápasy online cez https://fight-live.tv/, kde nájdete aj online vstupenky, ktoré zabezpečuje Predpredaj.sk. Prenos sa uskutoční 27.12.2021.

 

 

Viac o téme: Fight Night Challenge Denis Farkaš
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky/Robert Kmeťo

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy