Oktagon oznámil šokujúce zmeny v titulovom zápase! Buchinger na operáciu, Kozma nastúpi!

Ivan BuchingerIvan Buchinger Zdroj: Instagram/Oktagon MMA

BRATISLAVA - Organizácia Oktagon MMA len pred pár minútami oznámila dve podstatné správy, ktoré sa týkajú hlavného zápasu na galavečeri Oktagon 29, ktorý sa namiesto Ostravy uskutoční napokon v Brne. Jedna bola smutná a druhá potešujúca.

Tou prvou je fakt, že v dueli s Kozmom aktuálneho dvojnásobného šampióna organizácie neuvidíme. Ivan Buchinger sa totiž zranil.

Promotér Ondřej Novotný spoločne s Palom Nerudom a tímom oznámili takmer okamžite, že súperom šampióna welterovej váhy Davida Kozmu (28-11) bude ostrý Srb Bojan Veličkovič (20-10), ktorý zobral ponuku na tzv. "short notice" zápas, keďže do duelu ostáva len 11 dní. Borec, ktorý predtým bojoval v UFC (v ktorom absolvoval šesť duelov), si v Oktagone pripísal dve výhry s Carlom Praterom a Emanuelom Dawom.

Oboch súperov pritom dokázal ukončiť už v prvom kole. Kozma už titul, ktorý získal s Gáborom Borárosom v roku 2018, dokázal obhájiť proti Pirátovi, Mátému Kertészovi a Leandrovi Silvovi. Tentoraz je pripravený mu skrížiť cestu komplexný zápasník, ktorý pri svojich 20-tich výhrach dovolil súperom dokončiť duel len štyrikrát. 

Nešťastná náhoda na tréningu

Ivan Buchinger okamžite poslal fanúšikom odkaz na sociálnej sieti: "Niekedy stačí iba sekunda, ktorá prepíše všetky plány a prípravy. Bola to nešťastná náhoda na tréningu, ktorá sa skončila nepríjemným zranením. Dúfal som, že to nebude také vážne. Tešil som sa na zápas, dal som do toho všetko a tak strašne som si veril, že to dokážem. Možno práve to sa mi vypomstilo, neviem. Zajtra ma čaká operácia, ale dúfam, že ako doteraz aj teraz sa rýchlo zregenerujem. Ondro Novotný dnes povedal, že sa zatvorilo okno a možno sa už neotvorí, ale ja dúfam, že to okno ešte otvorím a prepíšem históriu a s čistým svedomím môžem potom ukončiť kariéru," napísal Ivan na svojom Instagrame.

Viac o téme: Ivan Buchinger David Kozma Oktagon MMA Bojan Veličkovič
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky/Robert Kmeťo

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy