VIDEO Cristiano Ronaldo opäť hrdinom: Takto poslal Manchester United do osemfinále Ligy majstrov!

Cristiano Ronaldo a Juan FoythCristiano Ronaldo a Juan Foyth Zdroj: SITA/AP/Alberto Saiz

VILLAREAL - Futbalisti Manchestru United sa stali ďalšími osemfinalistami Ligy majstrov. V utorňajšom dueli F-skupiny triumfovali na pôde FC Villarreal 2:0 vďaka gólom Cristiana Ronalda a Jadona Sancha.

United nastúpili na pôde Villarrealu už bez trénera Oleho Gunnara Solskjaera, ktorého vedenie klubu koncom minulého týždňa odvolalo. Mužstvo viedol jeho doterajší asistent Michael Carrick. Villarreal bol v prvom polčase nebezpečnejší a vypracoval si viacero sľubných šancí, pri strelách Gomeza a Triguerosa sa vyznamenal de Gea.

Jadon Sancho a Moi Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Alberto Saiz

Aj v úvode druhého polčasu boli domáci aktívnejší, v 59. minúte ďalšiu príležitosť Triguerosa opäť zneškodnil de Gea. Hostia postupne vyšli z obrannej ulity a v 71. minúte spálil veľkú šancu Sancho, ktorý po akcii striedajúceho Fernandesa z päťky neprekonal Rulliho. V 78. minúte sa domáca obrana pri rozohrávke dopustila veľkej chyby, k lopte sa dostal Ronaldo a lišiacky preloboval Rulliho. Postup hostí do osemfinále spečatil v 90. minúte po rýchlom protiútoku strelou pod brvno Sancho.

F-skupina:

Young Boys Bern - Atalanta Bergamo 3:3 (1:1)
Góly: 39. Siebatcheu, 81. Sierro, 84. Hef - 10. Zapata, 51. Palomino, 88. Muriel, Rozhodoval: Siebert (Nem.)

FC Villarreal - Manchester United 0:2 (0:0)
Góly: 78. Ronaldo, 90. Sancho
rozhodoval: Brych (Nem.)

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Manchester United CF Villarreal