VIDEO Barcelona sa vytúženého gólu v kľúčovom boji nedočkala, Bayern zostáva stopercentný

Xavi na lavičke BarcelonyXavi na lavičke Barcelony Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

KYJEV - Bayern Mníchov je aj po 5. kole stopercentný, v E-skupine zvíťazil v Kyjeve nad Dynamom 2:1 po presných zásahoch Roberta Lewandowského a Kingsleyho Comana.

Bayern sa na zľadovatenom teréne v Kyjeve ujal vedenia v 14. minúte, keď poľský kanonier Lewandowski ukážkovými nožničkami prekonal domáceho brankára. Na konci prvého polčasu zvýšil strelou k žrdi Coman. Dynamo v 70. minúte už iba znížilo zásluhou Garmaša.

Hráč Bayernu Thomas Müller Galéria fotiek (16) Zdroj: TASR/AP/Efrem Lukatsky

Barcelona v E-skupine doma iba remizovala s Benficou Lisabon 0:0 a skomplikovala si situáciu v boji o osemfinále. Pred portugalským tímom má na druhom mieste tabuľky dvojbodový náskok. V záverečnom kole sa však predstaví na pôde doposiaľ suverénneho Bayernu Mníchov. Benfica privíta Dynamo Kyjev a v prípade rovnosti bodov s Barcelonou by v jej prospech rozhodli lepšie vzájomné zápasy, v Lisabone totiž zvíťazila 3:0.