VIDEO Iba 18-ročný slovenský talent zahviezdil: Parádnym sólom z vlastnej tretiny ohúril Švédsko!

Marcel Štefančík vo Švédsku zažiaril parádnym gólovým sólom z vlastnej tretinyMarcel Štefančík vo Švédsku zažiaril parádnym gólovým sólom z vlastnej tretiny Zdroj: Reprofoto Twitter

LULEA - Stále iba 18-ročný obrovský talent slovenského hokeja Marcel Štefančík parádnym gólovým sólom z vlastnej tretiny rozhodol o výhre Lulea U20 a svojim majstrovstvom ohúril Švédsko.

Mládežnícky reprezentant Štefančík, ktorý pôsobí v juniorskom švédskom tíme Lulea U20, sa v domácom zápase proti mladíkom Djurgardenu stal ústrednou postavou a hlavnou hviezdou celého stretnutia. Mladučký slovenský talent najprv 12 sekúnd pred koncom prvej časti hry po prihrávke spoluhráča Radberga zvyšoval už na 3:0 pre domácich, ale jeho najväčšia chvíľa prišla v tom najdôležitejšom momente zápasu.

Hostia sa napriek trojgólovému vedeniu domácich nepoložili a vďaka trom presným gólovým zásahom dokázali vyrovnať skóre duelu a stretnutie tak poriadne zdramatizovať. O víťazovi zápasu muselo rozhodnúť predĺženie, v ktorého piatej minúte sa v plnej paráde predviedol práve slovenský mladík. Štefančík sa puku zmocnil vo vlastnej tretine, odkiaľ predviedol famózne sólo zakončené gólom, ktoré rozhodlo o víťazovi zápasu.

Štefančík, ktorý si raz obliekol aj dres A-tímu HC Košice, má v aktuálnej sezóne vo Švédsku na konte už osem gólových zásahov, ku ktorým pridal aj sedem asistencií. Jeho tím je momentálne na tretej ligovej priečke, ale len s bodovou stratou na vedúci AIK a to má Lulea ešte jeden zápas k dobru.

Viac o téme: Švédsko Marcel Štefančík Lulea U20
  • Zdroj: Športky