VIDEO Chelsea v šlágri zmietla Juventus a postúpila do osemfinále, Zenit zakopol vo Švédsku

Callum Hudson-Odoi dáva gólCallum Hudson-Odoi dáva gól Zdroj: SITA/AP/Matt Dunham

LONDÝN - Futbalisti Chelsea Londýn sa stali v utorok ďalšími osemfinalistami Ligy majstrov. Chelsea v pozícii obhajcu titulu zvíťazila v šlágri H-skupiny nad Juventusom Turín 4:0 gólmi Trevoha Chalobaha, Reecea Jamesa, Calluma Hudsona-Odoia a Tima Wernera.

Chelsea proti Juventusu stačil na postup do vyraďovačky aj bod, "The Blues" však od začiatku išli za víťazstvom. Pri šanci Jamesa sa vyznamenal Szczęsny, no v 25. minúte sa už domáci ujali vedenia. Po rohu Ziyecha a sklepnutí Rüdigera sa nekompromisnou strelou pod brvno prezentoval Chalobah. Juventus mohol krátko na to vyrovnať, keď Bentancur pekne vysunul Moratu, ktorý síce prekonal Mendyho, no na bránkovej čiare odkopol loptu Thiago Silva.

Reece James dáva gól Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Matt Dunham

V úvode druhého polčasu spustila Chelsea na bránku hostí ofenzívny uragán a po góloch Jamesa a Hudsona-Odoia v priebehu dvoch minút rozhodla o osude zápasu. V nadstavenom čase pridal štvrtý gól Timo Werner.

H-skupina:

Malmö FF - Zenit Petrohrad 1:1 (1:0)
Góly: 28. Rieks - 90+2. Rakickij, ČK: 86. Čisťjakov (Zenit) po druhej ŽK, Rozhodoval: Treimanis (Lit.)

Chelsea Londýn - Juventus Turín 4:0 (1:0)
Góly: 25. Chalobah, 56. James, 58. Hudson-Odoi, 90+5. Werner Rozhodoval: Jovanovič (Srb.)

Viac o téme: Chelsea Londýn Zenit Petrohrad Juventus Turín Malmo