VIDEO Lakers bez potrestaného Jamesa prehrali v New Yorku, Portland natiahol víťaznú šnúru

Russell Westbrook a Alec Burks v súboji Russell Westbrook a Alec Burks v súboji Zdroj: SITA/AP/Jim McIsaac

PORTLAND - Basketbalisti Portlandu uspeli v NBA vo štvrtom zápase za sebou. V noci na stredu triumfovali Trail Blazers na vlastnej palubovke nad Denverom Nuggets 119:100 aj vďaka 32 bodom CJ McColluma. Nuggets po sľubnom vstupe do novej sezóny natiahli sériu prehier na päť duelov.

Dallas zvíťazil v Los Angeles nad domácimi Clippers 112:104 po predĺžení a pretrhol trojzápasovú šnúru prehier. Mavericks boli blízko k výhre už v riadnom hracom čase, v záverečných minútach však prehajdákali 10-bodový náskok.

New York Knicks zdolal Los Angeles Lakers 106:100. Domáci Evan Fournier nastrieľal 26 bodov, jeho spoluhráč Immanuel Quickley dal 12 zo svojich 14 bodov vo štvrtej štvrtine. Hosťom chýbala suspendovaná hviezda LeBron James. "Prehrali sme, lebo sme nehrali dosť tvrdo. Je to jednoduché," povedal Russell Westbrook, ktorý sa blysol triple double, keď nastrieľal 31 bodov, mal 13 doskokov a 10 asistencií.

Detroit prehral doma s Miami 92:100, Tyler Herro potiahol hostí s 31 bodmi a ôsmimi doskokmi.