Benzema spoznal trest za vydieranie spoluhráča: Hviezda Realu môže ísť za mreže

Francúzsky futbalista Karim BenzemaFrancúzsky futbalista Karim Benzema Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Francúzsky futbalista Karim Benzema dostal za podiel na vydieraní bývalého spoluhráča z reprezentácie Matthieua Valbuenu ročné väzenie s podmienkou. Útočník Realu Madrid musí tiež zaplatiť pokutu 75-tisíc eur.

Tridsaťtriročný Benzema podľa vyšetrovateľov figuroval v prípade ako sprostredkovateľ. Súd vo Versailles ho dnes potrestal za to, že sa v roku 2015 snažil Valbuenu presvedčiť, aby zaplatil vydieračom, ktorí hrozili zverejnením jeho intímneho videa.

Benzemov právnik Antoine Vey okamžite oznámil, že jeho klient, ktorý kvôli afére dlho nemohol hrať za národný tím, sa odvolá. Štvornásobný víťaz Ligy majstrov sa do reprezentácie vrátil pred tohtoročným Eurom po takmer šiestich rokoch.

Niečo podobné teraz Benzemovi po vynesení verdiktu nehrozí. Predseda francúzskeho zväzu Noël Le Graët už skôr vyhlásil, že aj keď bude útočník odsúdený, bude môcť za národný tím nastupovať.

Spolu s Benzemom, ktorý od začiatku trval na svojej nevine, boli potrestaní aj ďalší štyria obvinení. Podľa agentúry AFP dostali tresty v rozmedzí od ôsmich mesiacov podmienečne do dvoch a pol roka vo väzení.

Benzema sa dnešného vypočutia nezúčastnil, večer ho s Realom čaká predposledné kolo základnej skupiny Ligy majstrov na ihrisku Šeriffu Tiraspol.

Viac o téme: Real Madrid Karim Benzema Matthieu Valbuena
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy