Výzva Merkelovej nepadla na úrodnú pôdu: Nezaočkovaného hráča Bayernu čaká izolácia!

Joshua Kimmich Joshua Kimmich Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

MNÍCHOV - Stredopoliar Joshua Kimmich je ďalší hráč z kádra futbalistov Bayernu Mníchov, ktorý mal pozitívny test na koronavírus. Úradujúci nemecký majster to oficiálne potvrdil v stredu večer.

"Joshua Kimmich je v izolácii vo svojom dome po pozitívnom teste na koronavírus," uviedol v stanovisku Bayern s tým, že hráč sa cíti dobre. Už predtým počas stredy informoval bavorský klub aj o pozitívnom teste Erica Maxima Choupa-Motinga.

Kimmich už pred niekoľkými týždňami oznámil, že nie je zaočkovaný proti koronavírusu. Odvtedy bol ako blízky kontakt pozitívnej osoby už dvakrát v karanténe a Bayern mu ako nezaočkovanému odmietol vyplácať počas karantény mzdu, informoval denník Bild.

Očkovanie nie je pre nemeckých futbalistov povinné, ale debata o tom pri rýchlom náraste infekcií v Nemecku nabrala na intenzite. Množstvo politikov sa vyslovilo za povinné očkovanie pre hráčov.

Výzva nepadla na úrodnú pôdu

V minulosti vyzývala na očkovanie Kimmicha aj samotná kancelárka Angela Merkelová. "Existujú veľmi dobré faktické argumenty, prečo sa dať očkovať. Dostupné sú aj odpovede na otázky pre tých, ktorí majú pochybnosti. Kimmich je známy ako veľmi uvažujúci futbalista, mal by sa opäť zamyslieť aj nad možnosťou očkovať," povedala Merkelová v rozhovore pre Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Viac o téme: Bayern Mníchov Angela Merkelová Joshua Kimmich
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter/Sally
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy