Ružomberčanky proti Lyonu s druhou prehrou v skupine: Som z toho trochu sklamaný

Tréner Ružomberka Juraj SujaTréner Ružomberka Juraj Suja Zdroj: TASR/Ján Krošlák

RUŽOMBEROK - Basketbalistky MBK Ružomberok zaznamenali v J-skupine Európskeho pohára FIBA (Eurocup) druhú prehru. Na domácej palubovke nestačili na francúzsky LDLC ASVEL Feminin Lyon 60:77. Zverenky trénera Juraja Suju majú postupové šance stále vo svojich rukách, o všetkom sa rozhodne v stredu 1. decembra o 17.00 h, keď ich doma čaká španielsky Movistar Estudiantes.

Európsky pohár FIBA - J-skupina:

MBK Ružomberok - LDLC ASVEL Feminin Lyon 60:77 (29:41)

zostava a body Ružomberka: Praženicová 13, Turudičová 11, Burová 8, Havranová 4, Stašová 0 (Motleyová 13, Graysová 11, Buknová 0) - najviac bodov Lyonu: Crvendakičová 20, Chartereauová 15, Johannesová a Tanquerayová po 11. TH: 8/7 - 10/7, fauly: 17 - 18, trojky: 7 - 10, štvrtiny: 24:19, 5:22, 9:13, 22:23, rozhodovali: Köyici (Tur.), Katič (Chor.), Nagy (Maď.).

Domáca Turudičová otvorila trojkou skóre dôležitého duelu. Ružomberok v prvej štvrtine dobre bránil, čo mu prinieslo vedenie proti favorizovanému tímu. Slovenský zástupca mal herne navrch, keby hral disciplinovanejšie, tak by mohol viesť aj výraznejším spôsobom. Takto vyhral prvú štvrtinu 24:19. Lenže druhá 10-minútovka sa nápadne podobala na tú, ktorá bola aj v prvom vzájomnom meraní síl týchto tímov. Lyon postupne začal ukazovať svoju kvalitu, vedenie otočil na svoju stranu. Ružomberok sa opäť raz strelecky zasekol, od súpera inkasoval 12 bodov v rade a prvý polčas napokon prehral 29:41.

Zlá koncovka druhej časti sa preniesla aj do tretej štvrtiny. „Ruža“ pokračovala v streleckom trápení, v tomto prípade dovolila súperovi bodový úsek 2:9 z domáceho pohľadu a manko bolo po chvíli 20-bodové. Lyon si začal bezpečne kontrolovať dianie na palubovke a tiež cestu za postupovou miestenkou do ďalšej fázy. Domáce basketbalistky prehrávali pred záverečnou štvrtinou 38:54. Ružomberok hneď v úvode ešte vykresal nádej na úspech, keď 5 bodmi v rade donútil hosťujúci tím k oddychovému času. Dokonca dokázal skresať manko na jednociferný rozdiel, viac už však skúsený Lyon v koncovke zápasu nedovolil.

Hlasy po zápase:

Juraj Suja, tréner Ružomberka: "Priznám sa, som trochu sklamaný, hoci viem, akú kvalitu má Lyon. Výrazným spôsobom ju potvrdil, vytrestal každú chybu a malé zaváhanie. Trafili 10 trojok z 21 pokusov, v ženskom basketbale sa s takým číslom ťažko prehrá. Ostatné ukazovatele sú kvázi vyrovnané, takže nás prestrieľali. Dokázali trafiť každú strelu, ktorú sme im ponúkli. Som trochu sklamaný z toho, že ešte nie sme takí vyspelí, aby sme dokázali vydržať štyri štvrtiny a produkovať určitú mieru kvality. Opäť o zápase rozhodlo 7-8 minút v druhej štvrtine. Robili sme fatálne straty a tam sa zlomil zápas."

Marte Graysová, hráčka Ružomberka: "Ťažký zápas proti náročnému súperovi. Začali sme veľmi dobre, oba tímy v úvode bojovali. V druhej štvrtine sme stratili náš herný rytmus, koncentráciu a začali sme strácať lopty. V útoku nás za to súper trestal. Už sme sa nevedeli vrátiť, v koncovke sme sa trochu posnažili, ale nestačilo to."