VIDEO Manchester City predviedol skvelý obrat: PSG sa musí uspokojiť s druhým miestom!

Raheem Sterling strieľa gólRaheem Sterling strieľa gól Zdroj: SITA/AP/Tim Goode

MANCHESTER - Manchester City otočil duel s Parížom St. Germain na konečných 2:1 vďaka gólom Raheema Sterlinga s Gabrielom Jesusom a zabezpečil si prvenstvo v A-skupine. Osemfinálovú istotu má aj francúzsky tím, Bruggy totiž podľahli doma Lipsku vysoko 0:5.

Citizens v stredajšom šlágri proti PSG v prvom polčase svojho súpera dostali pod tlak, hostia však obetavo bránili a vrhali sa do striel. Po centri Bernarda Silvu si dal Ander Herrera takmer vlastný gól, no Keylor Navas pohotovo zasiahol. Do druhého polčasu vstúpili Parížania aktívnejšie a v 50. minúte sa ujali vedenia zásluhou Kyliana Mbappeho, ktorý prekonal Edersona strelou medzi nohy. Domáci však v záverečnej polhodine otočili nepriaznivý vývoj. Po dorážke vyrovnal Sterling a v 77. minúte sa po sklepnutí od Bernarda Silvu presadil Jesus.

V B-skupine vykresali nádej na postup hráči AC Miláno, ktorí zvíťazili v Madride nad Atléticom 1:0 gólom Brazílčana Juniora Messiasa z 87. minúty. V tabuľke sa dotiahli na stredajšieho súpera. Na druhé FC Porto, ktoré prehralo na Anfielde s FC Liverpool 0:2, strácajú bod.