Zdvihnúť záujem a radosť zo športu: Austráliu čaká januárový tenisový maratón

Rod Laver ArenaRod Laver Arena Zdroj: SITA/AP/Andy Wong

MELBOURNE - Program prípravných zápasov pred januárovým Australian Open bude na začiatku budúceho roka v Austrálii na rozdiel od tohto roku bohatý. V Sydney odštartuje 1. januára ATP Cup, hrať sa bude aj v Adelaide či Melbourne.

V dejisku úvodného grandslamového turnaja sezóny sa tentoraz uskutoční aj kvalifikácia Australian Open, ktorá sa tento rok hrala kvôli koronavírusovým opatreniam v zahraničí. Celkom je podľa šéfa austrálskeho zväzu Craiga Tileyho v pláne rekordných 17 turnajov. "Je veľmi dôležité, aby sa tí najlepší svetoví hráči predviedli po celej krajine, inšpirovali ďalšiu generáciu tenistov, zdvihli záujem a radosť zo športu," povedal Tiley. Popri akciách ATP a WTA sa počíta aj s exhibíciami.

ATP Cup s dotáciou 10 miliónov dolárov zaháji austrálsku sezónu od 1. do 9. januára, potom bude Sydney hostiť ďalší turnaj ATP a WTA. Adelaide usporiada štyri turnaje mužov a žien nadväzujúce na seba od 2. do 15. januára, v Melbourne Parku sa budú pred Australian Open hrať tri turnaje od 3. do 9. januára. Nasledovať bude kvalifikácia a potom sa od 17. januára začne hlavná grandslamová súťaž.

V tohtoročnej sezóne sa prípravné turnaje v Austrálii vrátane ATP Cupu odohrali kvôli prísnym hygienickým opatreniam všetky v Melbourne, kde boli hráči od začiatku po absolvovaní karantény uzavretí v bubline. Tiley opäť zopakoval, že všetci hráči, ktorí chcú v roku 2022 štartovať na Australian Open, musia byť zaočkovaní.

Viac o téme: Australian Open Craig Tiley ATP Cup
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy