Posledný turnaj v roku: Štartuje finále Davisovho pohára, šalátovú misu obhajujú Španieli

Víťazné oslavy Španielska po zisku trofejeVíťazné oslavy Španielska po zisku trofeje Zdroj: SITA/AP - Manu Fernandez

MADRID - Po ročnej pauze a v mierne pozmenenom modeli štartuje finálový turnaj Davisovho pohára. Prvýkrát sa v novom systéme vyvrcholenia súťaže družstiev predstavia aj českí tenisti a v skupine C budú v Innsbrucku proti Francúzsku a Británii outsidermi.

Turnaj odložený z vlaňajška kvôli koronavírusovej pandémii sa bude hrať počas jedenástich dní od 25. novembra do 5. decembra. Popri Innsbrucku sa skupiny a štvrťfinále uskutočnia aj v Turíne a Madride, kde sa odohrá semifinále aj finále.

Obhajcovia titulu Španieli majú v skupine A silné Rusko s Daniilom Medvedevom a Ekvádor. Finalisti z roku 2019 Kanaďania budú hrať v skupine B s Kazachstanom a Švédskom. Chorvátsko má v "déčku" Austráliu a Maďarsko a v skupine E sú Američania, Taliansko a Kolumbia.

Rafael Nadal s trofejou Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP - Manu Fernandez

Česi sa stretnú vo štvrtok 25. novembra od 16:00 s Francúzskom, ktorému chýba Gaël Monfils. Jednotkou tímu je 58. hráč sveta Arthur Rinderknech. O tri dni neskôr sa českí tenisti stretnú od 10:00 s Britmi, ktorí sú so svetovou dvanástkou Cameronom Norriom a Danielom Evansom (25.) favoritmi.

"Sme outsidermi, ale pôjdeme prekvapiť. Samozrejme máme ťažkých súperov, ale je to Davis Cup, v skupinách sa to môže zamiešať a môže sa stať čokoľvek," verí česká jednotka Jiří Veselý (82.), ktorého dopĺňajú hráči druhej stovky rebríčka Jiří Lehečka, Tomáš Macháč a Zdeněk Kolář.

S Djokovičom, ale bez Zvereva

Ak by českí tenisti prekvapili a skupinu C vyhrali, stretli by sa v Innsbrucku s víťazom skupiny F, ktorú tvorí domáci tím so Srbskom s prvým hráčom sveta Novakom Djokovičom a Nemeckom, ktorému chýba víťaz olympiády aj Turnaja majstrov Alexander Zverev. Šesticu víťazov skupín doplnia vo štvrťfinále dva najlepšie z druhých miest.

V roku 2019 sa pri premiére súťaže s vyvrcholením na finálovom turnaji hralo len v Madride a celý program sa vošiel do jedného týždňa. Zápasy sa končili neskoro po polnoci a fanúšikovia chodili iba na stretnutia domácich Španielov. Preto vedenie ITF súťaž predĺžilo a rozmiestnilo do troch miest.

Viac o téme: Davisov pohár
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy