Buchinger predpovedá víťaza hlavného zápasu Oktagon 29: Kozma bude mať veľký problém!

Ivan BuchingerIvan Buchinger Zdroj: Oktagon MMA

BRATISLAVA - Ivan Buchinger nám pár hodín po operácii ľavej nohy prezradil ako predpokladá, že dopadne hlavný zápas blížiaceho sa Oktagon 29, v ktorom bude obhajovať titul David Kozma, proti Bojanovi Veličkovičovi, ktorý slovenského borca nahradil.

"Myslím si, že vyhrá Veličkovič, je to kvalitný borec, ktorý dokáže Davidovi narobiť veľa problémov. David sa pripravoval na mňa, takže v tomto smere to bude pre neho zmena, aj to je jeden z dôvodov, prečo si myslím, že vyhrá práve srbský bojovník. Paradoxne ale budem fandiť Kozmovi, ak by totiž prišiel o opasok, tak ma titul vo welteri nebude zaujímať. Chcel som ísť do titulového zápasu len s ním," konštatoval zranený Ivan Buchinger. 

Na spomínanom Oktagon 29 sa predstaví 4.12. zo Spartakusu aj jeho tímový kolega Karol Ryšavý (9-3), ktorého čaká súboj s neporazeným Francúzom Losenem Keitom (4-0). "Karol sa svedomito pripravuje, no Keita je naozaj silný súper. Je to borec, ktorý má veľkú silu, technicky a takticky na tom nie je až tak dobre, no bude určite zaujímavé sledovať ako sa Karol s týmto súperom popasuje najmä po silovej stránke. Samozrejme Karolkovi držím palce," povedal Buchinger. 

Začiatok galavečera obstará nádejný borec zo Spartakusu, ktorý patrí medzi najmladších členov hviezdneho trnavského výberu. Roman Paulus posledne porazil Szymona Rakowicza na body na Oktagon 27 v septembri. Teraz sa postaví proti Petrovi Gabalovi, ktorý má ronvako ako on skóre 2-1, no pri oboch triumfoch dokázal svojho súpera ukončiť ako na zemi tak i knokautom. "Romanko Paulus sa pripravoval aj v Šaly u Pala Kuruca, takže na stand-upe si dáva záležať. Peter Gabal je rovnako opačný guard a má dobrý postoj rovnako ako Roman. Bude to prestrelka, z ktorej ale vyjde úspešnejšie Paulus. No určite to nebude zadarmo." 

Ivan sa zranil na tréningu len 12 dní pred zápasom, takže to, že nemôže nastúpiť bola pre neho mimoriadne nepríjemné. Aktuálne je však dôležité to, kedy sa bude môcť vrátiť do klietky. "Som tesne po operácii a našťastie to nebolí. Lekár mi spravil artroskopiu a povedal, že zhruba o tri až štyri týždne môžem začať s rehabilitáciou a tréningom. Už sa neviem dočkať, kedy sa znova budem môcť vrátiť do gymu," dokončil. 

Viac o téme: Ivan Buchinger David Kozma Oktagon MMA Bojan Veličkovič
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky/Robert Kmeťo

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy