VIDEO Slovan sa vytúženého gólu nedočkal: Kľúčový súboj s PAOK Solún definitívu nepriniesol

Zľava André Green (Slovan) a Lucas Taylor (PAOK)Zľava André Green (Slovan) a Lucas Taylor (PAOK) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava remizovali vo svojom piatom zápase v F-skupine Európskej konferenčnej ligy s PAOK Solún 0:0. V tabuľke majú "belasí" 8 bodov rovnako ako grécky tím a o tom, kto doplní už istého postupujúceho FC Kodaň, sa rozhodne o dva týždne.

Svižná úvodná desaťminútovka priniesla prvú šancu Slovana, keď sa po peknej kombinácii dostal ku strele Weiss, ale Paschalakis s ňou nemal problémy. Hostia mali predtým k dispozícii priamy kop z dobrej pozície, ale Chovan loptu s prehľadom vyboxoval do bezpečia. Po týchto dvoch situáciách sa Slovan zameral viac na pozornú defenzívu, Grékov nepúšťal do nebezpečných príležitostí. Hostia však mali loptu častejšie na kopačkách a v 31. minúte si vypracovali po kombinácii Akpoma so Sidcleyom výbornú šancu. Lopta sa po centri dostala k Biseswarovi, ale ten ju poslal vysoko nad bránu. Prvý polčas ukončila šanca Medveděva, ktorý po prihrávke Weissa utiekol po pravej strane ihriska, ale svoj strelu poslal vedľa žrde.

Jurij Medveděv (Slovan) a Galéria fotiek (14) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Ihneď po zmene strán hostia podnikli akciu po pravej strane, ale obrana Slovana tesne pred Chovanom poslala loptu do bezpečia. Loptu mali hostia častejšie na kopačkách, ale v 60. minúte poslal Zmrhal center zľava do šestnástky, lopta našla Greena, ale ten ju hlavou poslal len do náručia brankára PAOK-u. Záver už patril Grékom. Najskôr sa nepodarilo prekonať Chovana Sidcleyovi a po ňom pálil tesne vedľa aj striedajúci Šwiderski. V úplnom závere sa dvakrát blysol perfektným obranným zákrokom Kašia a skóre sa nezmenilo ani po dvoch striedaniach domáceho kormidelníka.

Slovan Bratislava - PAOK Solún 0:0
Rozhodovali: Higler – Zeinstra, Diks (všetci Hol.), bez divákov.

Slovan: Chovan - Medveděv, Kašia, Božikov, De Marco (90. Da Silva) - Agbo, Rabiu (90. Mráz) - Green (70. Čavrič), Weiss, Zmrhal (70. Dražič) - Henty

PAOK: Paschalakis - Taylor, Varela, Crespo (46. Mihaj), Sidcley - Kurtič, Esiti (64. Schwab) - Živkovič, Kaddouri (72. Murg), Biseswar (86. Mitrita) - Akpom (71. Šwiderski)

hlasy po zápase: /zdroj: RTVS/:

Razvan Lucescu, tréner PAOK-u: "Hrali sme proti kvalitnému súperovi, ktorý hral doma, oba tímy mohli rozhodnúť. Boli sme o niečo lepší, mali sme aj šance, no nepodarilo sa nám skórovať. O postupujúcom sa rozhodne v poslednom kole. Myslím si, že to máme vo svojich rukách, musíme dať viac gólov ako Slovan. Ich nečaká s Kodaňou ľahký zápas, tieto dva tímy majú veľkú kvalitu a nič nenechávajú na náhodu. Musíme hrať s odhodlaním, aby sme dosiahli náš cieľ."

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "Bol to ťažký zápas aj v hlavách. Chceli sme vyhrať, no museli sme hrať rozumne a neotvoriť hru. Mali sme jednu-dve pološance. Boli sme vpredu trochu ustráchaní, nemali sme sviežosť a silu dať gól. V obrane to bol veľmi dobrý výkon. Čisté konto je výborné, škoda, že sa nám nepodarilo streliť gól. Chlapcov chcem pochváliť za výkon i odhodlanie, trochu tam chýbala kvalita."

Jurij Medveděv, obranca Slovana: "Škoda nevyužitej šance na konci prvého polčasu. Chcel som to dať na zadnú tyč, chýbalo pol metra. Bol to ťažký zápas, PAOK hral dobre. Odviedli sme kvalitnú robotu, makali sme, v závere nám trochu došli sily."

Vladimír Weiss ml., stredopoliar Slovana: "Vedeli sme, akú ma PAOK kvalitu na lopte. Nechceli sme ísť do pressingu. Veľmi dobre sme vykrývali priestor a k ničomu vážnejšiemu sme ich nepustili. Išli sme do zápasu s tým, že chceme vyhrať. Napriek remíze stále žijeme až do posledného kola."

Kodaň si zaistila prvenstvo v skupine

Futbalisti FC Kodaň zvíťazili vo štvrtkovom zápase 5. kola F-skupiny Európskej konferenčnej ligy (EKL) na pôde Lincoln Red Imps hladko 4:0 a zabezpečili si priamy postup do jarného osemfinále. Pred záverečným kolom majú štvorbodový náskok pred Slovanom Bratislava a PAOK Solún, ktorí hrali nerozhodne 0:0 a už nemôžu dánsky tím z vedúcej priečky zosadiť.

Kodaň mala v Gibraltáre expresný nástup, už v 7. minúte viedla po góloch Ísaka Bergmanna Jóhannessona a Lukasa Leragera 2:0. V druhom dejstve kontrolovala dianie na ihrisku a po rýchlych protiútokoch víťazstvo ešte poistila zásahmi Williama Bövinga a Rasmusa Höjlunda. Pripísala si tak štvrté víťazstvo v skupine, ktorú vedie s 12 bodmi, Lincoln je po piatej prehre za sebou stále bez bodu.

Lincoln Red Imps - FC Kodaň 0:4 (0:2)
Góly: 5. Jóhannesson, 7. Lerager, 63. Böving, 73. Höjlund. Rozhodovali: Jónasson - Sigurdsson, Árnason (Isl.), ŽK: Rosa, G. Torrilla, Toscano (všetci Lincoln).

Lincoln: Coleing - Wiseman, Lopes, R. Chipolina, Toscano - G. Torrilla (78. Peacock), Rosa, Walker (78. Aňon) - Britto (61. Yahaya), Gomez (61. Ocran), Carralero (42. Ronan)

Kodaň: Grabara - P. Ankersen (64. Jelert), Chočolava, Boilesen (76. Oikonomou), Kristiansen (72. Bengtsson) - Stage, Lerager (64. Höjlund), Jóhannesson - Biel, Haraldsson, Böving (72. Haarbo)

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava PAOK Solún