VIDEO Fatálna chyba futbalistu Sparty a darovaný gól, Vrba: Toto sa často nevidí

Filip PanákFilip Panák Zdroj: SITA/AP/Scott Heppell

GLASGOW - Trénera Pavla Vrbu po zápase predposledného 5. kola skupiny Európskej ligy na ihrisku Rangers mrzel druhý inkasovaný gól futbalistov Sparty po veľkej chybe stopéra Filipa Panáka. Kouč Pražanov označil gól za lacný a málo vídaný.

Letenskí po prehre 0:2 prišli o možnosť postúpiť do jarnej vyraďovacej fázy súťaže. Stále sa však môžu predstaviť v play off novovzniknutej Európskej konferenčnej lige, v ktorej by podľa Vrbu mladí sparťania nabrali cenné skúsenosti.

Pražania prehrávali od 15. minúty po góle Alfreda Morelosa. Kolumbijský útočník na začiatku druhého polčasu stanovil aj konečné skóre, keď sa vo vápne vložil hlavou do Panákovej nepodarenej prihrávky na Ladislava Krejčího mladšieho. "Myslím si, že to bola hrubá chyba. Je to situácia, ktorú si nemôže dovoliť. Vyčítať mu to určite budeme. Určite to malo vplyv aj na výsledok, pretože dostať tak lacný druhý gól sa často nevidí. Situácia z jeho strany bola zahraná veľmi zle," povedal Vrba na tlačovej konferencii.

Nevídaný gól môžete vidieť v čase 3:50 min

Viac o téme: Sparta Praha Pavel Vrba Filip Panák