Kruté rozdelenie baráže: Šampionát bude bez jednej z dvojice futbalových veľmocí!

Sklamaný Cristiano RonaldoSklamaný Cristiano Ronaldo Zdroj: SITA/AP/Armando Franca

ZÜRICH - Futbalisti Talianska nastúpia v semifinále baráže MS 2022 v rámci vetvy C doma proti Severnému Macedónsku. Ďalšie semifinálové dvojice tvoria Škótsko - Ukrajina (vetva A), Wales - Rakúsko (A), Rusko - Poľsko (B), Švédsko - Česko (B) a Portugalsko - Turecko (C). Taliansko sa ocitlo v jednej vetve s Portugalskom a v prípade postupu na seba narazia vo finále baráže, čo znamená, že na MS sa obaja nemôžu dostať. Rozhodol o tom piatkový žreb vo švajčiarskom Zürichu.

Úradujúci majstri Európy Taliani "spadli" do baráže po tom, ako v záverečnom súboji kvalifikácie iba remizovali v Severnom Írsku 0:0 a na ich úkor sa na MS priamo prebojovalo Švajčiarsko. Portugalci zas nezvládli domáci duel so Srbmi, s ktorými prehrali 1:2 a prepustili im prvé miesto v tabuľke. Česi a Rakúšania sa do baráže dostali ako víťazi skupín Ligy národov, hoci v kvalifikácii neskončili na prvých dvoch miestach vo svojich skupinách.

Semifinále baráže je na programe 24. marca budúceho roka, finále sa uskutoční 29. marca. Vzíde z neho trojica tímov, ktoré sa pridajú k desiatim víťazom kvalifikačných skupín - Nemecku, Dánsku, Francúzsku, Belgicku, Chorvátsku, Španielsku, Srbsku, Anglicku, Švajčiarsku a Holandsku. Finálový turnaj MS 2022 je na programe 21. novembra - 18. decembra. Zloženie skupín finálového turnaja určí žreb, ktorý by mal byť v apríli.

Pred žrebom baráže platilo jediné obmedzenie, stretnúť sa spolu nemohli Rusko a Ukrajinou. Šesť rebríčkovo najlepších tímov z druhých miest vo svojich kvalifikačných skupinách bude mať v semifinále výhodu domácej pôdy. O tom, ktoré tímy nastúpia vo finále doma, rozhodol žreb.

Žreb baráže MS 2022:

semifinále:

vetva A: Škótsko - Ukrajina, Wales - Rakúsko
vetva B: Rusko - Poľsko, Švédsko - Česko
vetva C: Taliansko - Severné Macedónsko, Portugalsko - Turecko

finále:

vetva A: víťaz Škótsko/Ukrajina - víťaz Wales/Rakúsko
vetva B: víťaz Rusko/Poľsko - víťaz Švédsko/Česko
vetva C: víťaz Portugalsko/Turecko - víťaz Taliansko/Severné Macedónsko

Viac o téme: Portugalsko Taliansko MS 2022
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter/European Qualifiers
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy