Reakcie na rozlosovanie baráže: Sme nesmierne radi, že nie sme s Portugalcami a Talianmi!

Talianski futbalisti sa radujú z gólu Talianski futbalisti sa radujú z gólu Zdroj: SITA/Marco Bertorello/Pool via AP

ZÜRICH - Futbalisti Talianska nastúpia v semifinále baráže MS 2022 v rámci vetvy C doma proti Severnému Macedónsku. Ďalšie semifinálové dvojice tvoria Škótsko - Ukrajina (vetva A), Wales - Rakúsko (A), Rusko - Poľsko (B), Švédsko - Česko (B) a Portugalsko - Turecko (C). Taliansko sa ocitlo v jednej vetve s Portugalskom a v prípade postupu na seba narazia vo finále baráže, čo znamená, že na MS sa obaja nemôžu dostať. Rozhodol o tom piatkový žreb vo švajčiarskom Zürichu.

Reakcie na žreb baráže (zdroj: www.uefa.com, ČTK):

Stefan Kuntz, tréner Turecka: "Vetva C je jednoznačne najťažšia. Sila môjho tímu a jeho progres ma však napĺňajú nádejou. Pokúsime sa v Portugalsku uspieť, aby sme v najdôležitejšom zápase mohli hrať pred našimi skvelými fanúšikmi a predviesť, čo je v nás."

Roberto Mancini, tréner Talianska: "Je to pre nás veľmi ťažký žreb. Severné Macedónsko je veľmi dobré a ak ho zdoláme, budeme hrať v Portugalsku alebo v Turecku."

Robert Page, tréner Walesu: "Máme skvelú príležitosť dostať sa na MS prvýkrát od roku 1958. Tvrdo sme pracovali na tom, aby sme v skupine skončili aspoň na druhom mieste. Našou výhodou môže byť, že oba zápasy by sme hrali doma. V tomto nám žreb prial."

Jakub Jankto, stredopoliar Česka: "Šance sú úplne vyrovnané. Rozhodovať budú maličkosti, detaily a samozrejme aktuálna forma. Sme v nevýhode, že budeme hrať vonku, ale je to lepšie, ako hrať s gigantmi."

Tomáš Vaclík (brankár Česka): "Myslím si, že všetci sme radi, že nás nenalosovali do 'céčka', kde je Taliansko a Portugalsko. To by bolo extrémne zložité. Za mňa stredná cesta, ostatní traja súperi sú veľmi ťažkí. Ak máme ambíciu dostať sa na majstrovstvá sveta, sú to súperi, cez ktorých by sme mali prejsť."

Viac o téme: Portugalsko Taliansko MS 2022
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter/European Qualifiers
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy