VIDEO Tatar skóroval v posledných sekundách: Fehérváry sa teší z výhry, hrdinom hetrikový Ovečkin

Tomáš Tatar oslavuje svoj gólTomáš Tatar oslavuje svoj gól Zdroj: SITA/AP/Mark Humphrey

NEW JERSEY - Hokejisti New Jersey Devils prehrali v zápase NHL na ľade Nashville Predators 2:4, k úspechu im nestačil ani gól slovenského útočníka Tomáša Tatara. Slovák stanovil v 60. minúte skóre duelu, keď dosiahol tretí gól v ročníku. Na ľade strávil vyše 15 minút, zapísal si jeden plusový bod.

Zápas sa začal v rýchlom tempe, pričom aktívnejším tímom bol Nashville. V 8. minúte sa im to vyplatilo, keď z bezprostrednej blízkosti skóroval Roman Josi, ktorého strela prepadla brankárovi medzi betónmi - 1:0. Brankár Preds Jonathan Bernier následne tím podržal, keď zvládol samostatnú akciu dvoch súperových hráčov. V druhej tretine sa po dobrej prihrávke Nicka Cousinca pred bránkou presadil voľný Philip Tomasino - 2:0. V tretej tretine domáci zvýšili na 3:0, keď Matt Duchene šikovne poslal puk pred bránku a Mikael Granlund sa presadil napriek tomu, že bol obklopený súperovými obrancami. Devils znížili v 52. minúte, keď Andreas Johnsson prekvapil brankára Juusea Sarosa. V 59. minúte pridal gól do prázdnej brány Alexandre Carrier 4:1 a o minútu neskôr Tatar už len upravil skóre, keď po dlhej prihrávke od Johnssona prekonal brankára domácich pomedzi nohy.

Hetrik Ovečkina do siete Floridy

Washington na domácom ľade zdolal Floridu 4:3 vďaka hetriku ruského kanoniera Alexandra Ovečkina. Bol pre neho už 28. v NHL, prvý v aktuálnej sezóne. Slovenský obranca Capitals Martin Fehérváry odohral takmer 20 minút, do štatistík si zapísal dve strely aj dve trestné minúty.

Alexander Ovečkin oslavuje gól Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

Ostrovania prehrali osemkrát po sebe

Zlú bilanciu posledných zápasov sa nepodarilo napraviť New Yorku Islanders, ostrovania prehrali ôsmy zápas za sebou, keď nestačili doma na Pittsburgh (0:1). Prvých pätnásť minút boli aktívnejší hostia a hralo sa takmer bez prerušení, Islanders sa chopili iniciatívy až v závere tretiny. Jediný gól zápasu padol v druhej tretine - domáci nevyužili presilovku a následne pykali po rýchlej strele k vzdialenejšej žrdi od Kaspera Kapanena. Slovenský útočník Islanders Richard Pánik odohral vyše 16 minút, Zdeno Chára do zápasu nenastúpil.

Obhajca Tampa Bay zdolal doma nováčika zo Seattle 3:0, ruský brankár Andrej Vasilevskij predviedol 17 úspešných zákrokov, zaznamenal druhý shutout za sebou a získal 200. víťazstvo v kariére v profilige. Lightning vyhrali tretí zápas za sebou.

New York Rangers uspeli v stretnutí na ľade Bostonu 5:2 a slávili v NHL tretie víťazstvo za sebou. Artemij Panarin, Ryan Strome a Dryden Hunt sa na výhre zhodne podieľali gólom a asistenciou.

Boston - New York Rangers 2:5

Philadelphia - Carolina 3:6

Chicago - St. Louis 3:2 pp

Minnesota - Winnipeg 7:1

Anaheim - Ottawa 4:0

Washington - Florida 4:3

Nashville - New Jersey 4:2 (za hostí T. TATAR 1+0)

Buffalo - Montreal 4:1