Tréning ako Van Damme: Procházka prezradil, že denne dá stromu 500 úderov!

Jiří ProcházkaJiří Procházka Zdroj: UFC/Zac Pacleb

BRNO - Český MMA bojovník Jiří "BJP" Procházka patrí medzi absolútnu svetovú špičku UFC v poloťažkej váhe. V súčasnosti vzbudzuje veľkú pozornosť zahraničných médií a fanúšikov, ktorí žasnú nad jeho tréningami. Procházka je totiž známy svojimi neortodoxnými technikami, za ktoré môžu aj jeho nezvyčajné tréningové metódy.

Pre portál MMA Fighting povedal v rozhovore, že tvrdosť svojich úderov trénuje aj na stromoch: "Vďaka tomu potom môžem svojou technikou ísť doslova cez súpera a moje techniky sú potom samozrejme nebezpečnejšie. Je to dobrý tréning. Vždy si dám 500 úderov a potom idem na vrece, ktoré mám zavesené neďaleko. Práca na vreci je potom oveľa jednoduchšia, to mi verte. Nedávam si žiadne pauzy. Takto môj tréning musí vyzerať. Ak totiž chce človek ukázať niečo nové a šialené, tiež musí šialene aj trénovať,” povedal pre svetoznámeho novinára Ariela Helwaniho.

Procházka je momentálne horúcim kandidátom na post ďalšieho vyzývateľa šampióna Glovera Teixeiru, no český bojovník je otvorený možnosti, že pred titulovým súbojom by si ešte dal vyzývateľský zápas. V hre sú hlavne mená ako Aleksandar Rakić, Anthony Smith alebo Jan Blachowicz, ktorý nedávno stratil titul práve v súboji s Teixeirom.

Viac o téme: Jiří Procházka BJP
  • Autor: © Zoznam/Martin Solčan
  • Zdroj: športky, mmafighting.com

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy