Rozhorčený Magoni po zrušenom obráku: Neskutočné, že sa toto stane na Svetovom pohári!

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára v alpskom lyžovaní v americkom KillingtoneSlovenská lyžiarka Petra Vlhová v 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára v alpskom lyžovaní v americkom Killingtone Zdroj: TASR/AP/Robert F. Bukaty

KILLINGTON - Sobotný obrovský slalom Svetového pohára v americkom Killingtone zrušili pre nepriaznivé počasie. Prvé kolo stihlo odjazdiť deväť pretekárok, priebežnou líderkou bola Francúzka Tessa Worleyová. Slovenská reprezentantka Petra Vlhová strácala na druhom mieste osemnásť stotín.

V talianskych médiách sa objavili špekulácie, že za predčasným ukončením pretekov mohla byť aj zle nastavená časomiera. Organizátori s ňou mali problémy už pri Sofii Goggiovej, ktorej strata na vedúcu pretekárku bola úplne iná, ako ukazoval live timing. Posledná pretekárka, ktorá sa objavila na trati, bola Rakušanka Ramona Siebenhoferová. Tej pre zmenu live timing dojazd do cieľa ani nezaznamenal.

Taliansky tréner Livio Magoni si tieto nezrovnalosti ihneď všimol a začal upodozrievať organizátorov z toho, že preteky neboli zrušené len pre nepriaznivé poveternostné podmienky. "Zrušené preteky pre problémy s časom? Neuveriteľné, že toto sa stalo Svetovom pohári!" povedal podľa portálu neveitalia.it rozhorčený Magoni.

Na trať sa mala vydať jeho súčasná zverenka Meta Hrovatová, ale preteky po dlhšej pauze definitívne zrušili. 

V americkom stredisku by sa mal v nedeľu uskutočniť slalom, prvé kolo je na programe o 15.45 SEČ. Prvé dva slalomy SP vo Fínskom Levi sa skončili triumfom Vlhovej.

Liptovská rodáčka odštartuje preteky s číslom 1. 

Viac o téme: Petra Vlhová Killington Livio Magoni
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter/AFP News Agency
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy