VIDEO Zo zákrokov Ramsdalea padá sánka: Proti Newcastlu si v bráne poriadne zalietal!

Aaron RamsdaleAaron Ramsdale Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Slovenský futbalový brankár Martin Dúbravka absolvoval prvý štart v tejto sezóne anglickej Premier League. Newcastle United však prehral v 13. kole na pôde Arsenalu Londýn 0:2. Oba góly padli po zmene strán.

Dúbravka musel proti londýnskemu klubu vytiahnuť niekoľko kvalitných zákrokov. V 20. minúte zneškodnil priamy kop Martina Ödegarda, ktorý mieril presne pod brvno. Tesne pred prestávkou ho hlavičkou zblízka neprekonal ani Emile Smith-Rowe. V 56. minúte sa však Bukayo Saka vyhol ofsajdovej pasci a zoči-voči Dúbravkovi nezaváhal.

Na opačnej strane ihriska stála opora Arsenalu Aaron Ramsdale, ktorý v 30. minúte predviedol famózny zákrok. Vďaka nemu sa zachoval nerozhodný stav a v druhom polčase sa mu spoluhráči poďakovali dvomi strelenými gólmi do siete slovenského brankára.

Viac o téme: Newcastle United Arsenal Londýn Aaron Ramsdale
  • Zdroj: športky, TASR