Mayer ovládol úvodný zjazd v Lake Louise: Bendik skončil až v druhej päťdesiatke

Matthias MayerMatthias Mayer Zdroj: SITA/AP/Frank Gunn/The Canadian Press

LAKE LOUISE - Rakúsky lyžiar Matthias Mayer vyhral úvodný zjazd Svetového pohára v Lake Louise. V kanadskom stredisku triumfoval o 23 stotín pred krajanom Vincentom Kriechmayrom. Tretí skončil obhajca malého glóbusu Beat Feuz zo Švajčiarska (+0,35). Slovenský reprezentant Martin Bendik obsadil s mankom 5 sekúnd na víťaza 59. miesto.

V Lake Louise vyrazil na trať ako prvý Kriechmayr, na poste lídra vydržal po odjazdení pätice pretekárov. Napokon ho prekonal iba krajan Mayer, ktorý mal štartové číslo 7. Olympijský víťaz zo Soči tak získal 100 bodov do celkového hodnotenia.

"Boli to brutálne ťažké preteky. Viditeľnosť bola zlá, ale každý mal rovnaké podmienky. Bolo to tesné, Vincent a Beat išli dobre, to som predpokladal už na štarte. V ďalších pretekoch musím byť pokojný, nemôžem sa ´zblázniť´," citoval víťaza portál laola1.at. Mayer si pripísal na konto jubilejné 10. víťazstvo v SP.

Na čele celkového poradia sa usadil Marco Odermatt zo Švajčiarska, ktorý triumfoval v obrovskom slalome v Söldene, v otváracích pretekoch sezóny. V sobotnom zjazde bol štvrtý.

Výsledky zjazdu SP mužov v Lake Louise:
1. Matthias Mayer 1:47,74 m, 2. Vincent Kriechmayr (obaja Rak.) +0,23 s, 3. Beat Feuz +0,35, 4. Marco Odermatt (obaja Švaj.) +0,40, 5. Max Franz (Rak.) +0,56, 6. Romed Baumann (Nem.) +0,77, 7. Matthieu Bailet (Fr.) +0,79, 8. Dominik Paris (Tal.) +0,96, 9. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) +1,01 10. Ryan Cochran Siegle (USA) +1,04 ... 59. Martin BENDIK (SR) + 5 s