VIDEO Barcelona sa pomaly doťahuje na Real: Žltú ponorku zdolala skvelým záverom

Ousmane Dembele a Pervis Estupinan v súbojiOusmane Dembele a Pervis Estupinan v súboji Zdroj: SITA/AP/Alberto Saiz

VILLAREAL - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v 15. kole španielskej La ligy na pôde Villarrealu 3:1. O zisku troch bodov pre Kataláncov rozhodol v 88. minúte Memphis Depay, v závere nadstaveného času ešte pridal z penalty tretí gól Philippe Coutinho. Barcelona sa v neúplnej tabuľke posunula na siedme miesto. Na vedúci Real Madrid, ktorý má zápas k dobru, stráca sedem bodov.

Hráči Celty Vigo uspeli na pôde Deportiva Alaves 2:1. O triumfe hostí rozhodol v 70. minúte Iago Aspas, ktorý síce nepremenil pokutový kop, no z následnej dorážky dopravil loptu do siete. Mallorca v zostave so slovenským obrancom Martinom Valjentom remizovala s Getafe 0:0.