Ďalší kolaps na futbalovom trávniku: Anglický útočník skončil v nemocnici

Charlie WykeCharlie Wyke Zdroj: Profimedia

CAMBRIDGE - Kolapsov futbalistov na súťažných trávnikoch pribúda. Najnovšie sa desivé scény odohrali pred začiatkom súboja treťej anglickej futbalovej súťaže medzi Cambridge United a Wiganom. Predzápasová rozcvička skončila pre anglického útočníka hostí Charlieho Wykea kolapsom a okamžitým transportom do nemocnice.

28-ročný útočník Wiganu Wyke bol na mieste ošetrený zdravotníckym personálom a po prevoze do nemocnice bol v stabilizovanom stave. Po úvodných vyšetreniach ale zostáva na pozorovaní, pričom lekári pozorne monitorujú jeho stav. K situácii sa ihneď vyjadril predseda Wiganu Talal Al Hammad. "Modlím sa, aby si sa uzdravil a čoskoro získal späť svoju silu, Charlie," napísal na sociálnej sieti. 

Ku nešťastnej situácii sa vyjadril aj generálny riaditeľ Wiganu Mal Brannigan, ktorý nezabudol poďakovať všetkým, ktorí sa o hráča po kolapse postarali. "V prvom rade je absolútnou prioritou zdravie hráča a pomoc poskytovaná jemu aj jeho rodine. Ako klub by sme radi vyjadrili uznanie všetkým, ktorí príkladne zareagovali a o Charlieho sa postarali," uviedol.

Hráči Wiganu v predzápasovej Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Wyke do Wiganu prišiel v lete zo Sunderlandu a v sedemnástich dueloch zaznamenal päť gólov, čo z neho robí tretieho najlepšieho klubového strelca. Wigan v súboji na pôde Cambridge United remizoval 2:2 a v ďalšom súboji vybojoval pre Wykea víťazstvo na pôde Plymouthu (2:1). Niekdajší účastník Premier League je v League One aktuálne na druhej priečke, ale s rovnakým počtom bodov ako vedúci Rotherham a to má ešte k dobru jednu dohrávku. 

Kolapsov pribúda

Prípadov kolapsov vo futbalovom svete neustále pribúda. Po šokujúcom odpadnutí Dána Eriksena na európskom šampionáte sa nedávno k zemi zosunula tohtosezónna akvizícia Barcelony Sergio Agüero a pred pár dňami v Lige majstrov aj hráč moldavského Sheriff Tiraspol Adama Traoré. 

Viac o téme: Wigan Athletic Cambridge United Charlie Wyke
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy